Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує нові навчальні видання для педагогічних спеціальностей ЗНУ

07.12.2018 14:19 Все Головні новини Наукова бібліотека поповнення книжкового фонду інформаційне забезпечення педагогічних спеціальностей

На шляху розвитку інформаційного суспільства якісна освіта стає одним із головних чинників успіху, а педагог є одночасно й об’єктом, і провідником позитивних змін. Для інформаційного забезпечення педагогічних спеціальностей бібліотечний фонд університетської книгозбірні поповнився новими навчальними виданнями, які допоможуть студентам та викладачам вдосконалювати свої педагогічні навички та вміння.

У підручнику Івана Зайченка, Валентини Теслюк, Андрія Каленського «Основи педагогічної майстерності та етика викладача вищої школи» (Київ, 2018) висвітлено сутність педагогічної діяльності, зміст і складові педагогічної майстерності викладача; умови, засоби формування педагогічної техніки і розвитку педагогічних здібностей, умінь та навичок; зміст і структуру педагогічного спілкування. А також – предмет, мету і завдання курсу етики викладача вищої школи; етико-педагогічні ідеї в зарубіжній і вітчизняній педагогічній думці; етику діяльності викладача та керівника закладу вищої освіти. У практичних заняттях розкрито шляхи опанування основами педагогічної майстерності.

Сучасна вища освіта в Україні, організація роботи вищого навчального закладу, науково-педагогічний працівник і студент, педагогічний процес і процес навчання, методика добору змісту професійної освіти, педагогічні технології – цим та багатьом іншим питанням присвячено зміст підручника Івана Зайченка «Педагогіка і методика навчання у вищій школі» (Київ, 2018), спрямованого на забезпечення модернізації навчально-методичної підготовки студентів в навчальних закладах.

У навчальному посібнику Надії Дяченко «Педагогічні задачі у професійній підготовці майбутніх викладачів» (Київ, 2016) розглянуто теоретичні засади підготовки майбутніх викладачів до професійної діяльності з використанням педагогічних задач. Зміст задач побудований згідно основних видів професійної діяльності викладача – навчальної, методичної, наукової та організаційної.

Посібник Тетяни Долбенко, Ігоря Бондаря, Юрія Горбаня, Валентини Русавської «Магістерська робота: методика підготовки» (Київ, 2017) розкриває теоретичні, методичні, технологічні та організаторські аспекти підготовки магістерської роботи, показує процедуру попереднього захисту роботи на кафедрі та її захисту на атестаційній комісії. Всебічно розкрито методику підготовки змісту магістерської роботи та правила її оформлення.

У посібнику «Система освітньої роботи з дітьми молодшого дошкільного віку» (Тернопіль, 2018) подано орієнтовне календарно-тематичне планування освітньої роботи з дітьми молодшого дошкільного віку на весь навчальний рік, а також фізкультурні заняття на прогулянці та перспективний план пішохідних переходів.

Процес оволодіння дітьми рідною мовою, мовною компетенцією та мовленнєвими навичками й уміннями, сучасні психолінгвістичні погляди на мову й мовлення розглядається у виданнях «Перспективність і наступність в навчанні мови й розвитку мовлення дітей дошкільного і молодшого шкільного віку: психолінгвістичний і лінгвометодичний виміри» (Київ, 2017) Лариси Калмикової та «Початковий курс навчання української мови молодших школярів із тяжкими порушеннями мовлення (ТПМ)» (Київ, 2017) Наталії Чередніченко.

Колектив наукової бібліотеки запрошує читачів скористатися послугами книгозбірні й нагадує, що інформацію про всі види надходжень щоденно надає електронний каталог, про книги – щомісяця сервіс «Нові надходження» на сайті: http://library.znu.edu.ua. Доступ до повних текстів електронної бібліотеки можна отримати в залі електронних ресурсів (навч. корпус №2, кімн. № 126), бібліографічна інформація відкрита на сайті у розділі Е-бібліотека.

Наукова бібліотека