Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ був активно представлений на Другому Українському Жіночому Конгресі в Києві

ЗНУ був активно представлений на Другому Українському Жіночому Конгресі в Києві

Сьомого-восьмого грудня в Києві відбувся Другий Український Жіночий Конгрес. На заході підкреслили, що сьогодні в Україні велику увагу приділяють впровадженню та забезпеченню гендерної рівності на найвищому рівні. Важливість цього питання відзначили й Президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Під час конгресу своїм досвідом поділитися міжнародні експертки та експерти із США, Канади, Франції, Хорватії, Австралії, представники НАТО, а також – українські представниці та представники парламенту, уряду, громадянського суспільства, бізнесу, ЗМІ та закладів вищої освіти. Запорізький національний університет на міжнародному заході представляла кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, керівник Центру гендерної освіти ЗНУ Тетяна Голованова, яка поділилася найвлучнішими цитатами із заходу.

Із приводу важливих аспектів впровадження й забезпечення гендерної рівності висловили свою точку зору вітчизняні й зарубіжні високопосадовці, представники громадських організацій тощо. Зокрема, Президент Литовської Республіки Даля Грибаускайте підкреслила, звертаючись до аудиторії конгресу: «Жінки завжди беруть на себе відповідальність у важкі часи, бо їх цього навчають з дитинства – бути відповідальними за свої родини». «Пишайтеся собою, підтримуйте свою країну, будьте активними у своїй країні – і вона матиме ідеальне майбутнє», – закликала учасниць зібрання у своєму виступі Даля Ґрібаускайте.

«Це – перший уряд в Україні, який пріорітизував гендерну рівність. Це – забезпечення і посилення інституціоналізації. Це – гендерні уповноважені особи, прийняття оновленого Національного плану дій по 1325», – підкреслила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Освіта – важливий інструмент забезпечення рівних можливостей, передусім, у професійній самореалізації. Лише 23% дівчат вступають у вишах на інженерно-технічні (STEM-спеціальності), де зарплата вища. На будівництво та архітектуру – 1/3 дівчат. На гуманітарні та мистецькі – 79%. Важливо долати гендерна стереотипи щодо "нежіночих" професій», – розповіла, своєю чергою, Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

«Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України – перше в Україні міністерство, яке впровадило кодекс рівних можливостей, гендерну правову експертизу. Наступного року плануємо впровадити індекс гендерної нерівності на регіональному рівні. Важливим є залучення жінок-депутаток до управління регіональними проектами», – прозвітував у своїй доповіді Віце-прем'єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Треба не бути байдужим до проблеми домашнього насильства, допомогти жінці, яка поряд. Це соціальна відповідальність всіх нас. Більше 1 мільйона жінок щороку страждають від чотирьох видів насильства – фізичного, сексуального, психологічного та економічного. Я проводжу зустрічі з жінками у різних містах України і знаю, яка це гостра проблема», – закликала телеведуча, Почесний Посол Фонду народонаселення ООН в Україні Марія Єфросиніна.

Під час заходу його учасники  наголосили, що на сьогодні гендерні проблеми стосуються як жінок, так і чоловіків. Саме тому лише чоловіки були спікерами на двох дискусійних платформах «Чоловіки у декреті та відповідальне батьківство» та «HeForShe»: чоловіки, які підтримують жінок».

«Насильство починається з психологічного та економічного. Тому коли виникають такі ситуації, це знак, що треба починати протидіяти насильству. Чим краще буде життя у жінок, тим краще буде для чоловіків», – зазначив заступник Міністра закордонних справ, глобальний адвокат руху HeForShe Сергій Кислиця.

«63% чоловіків переконані, що догляд за дітьми – не чоловіча справа. 70% чоловіків вважають, що найважливіше для жінки – догляд за дитиною. Це показує, що існує ще багато стереотипів щодо батьківства», – у своєму виступі підкреслив голова представництва Фонду Народонаселення ООН Каспар Пік.

«Відповідальне батьківство неможливе без культурних змін, виховання поваги. Проводили опитування серед студентів – ніхто не знає своїх ролей у сім’ї. Цьому треба вчити дітей в школах. Тому й маємо таку ситуацію, коли більше 100 000 дітей в інтернатах мають живих батьків. Більшість чоловіків кидають дружину та дитину, коли дізнаються, що дитина народилася з інвалідністю. 35% юнаків і дівчат у віці 14 років у випадку проблем звертаються до матері, і лише 1% – до батька. У мене четверо дітей і раніше питали – від скількох дружин і дивувалися, що від однієї. Тепер вже такі питання не задають», – відзначив уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

У рамках Другого Українського жіночого конгресу відбувалась виставка фоторобіт шведського фотографа Йохана Бьовмана, який зробив неймовірний проект «Шведські татусі». Його мета – показати сучасне батьківство, точніше – роль татусів у житті малечі.

Доцент Тетяна Голованова під час заходу активно долучилася до обговорень й участі в роботі дискусійних платформ. Адже це – гарний привід знайти нових друзів й однодумців і домовитись про майбутню співпрацю. А також – презентувати можливості Центру гендерної освіти ЗНУ, на рахунку якого багато важливих інформаційно-просвітницьких заходів, як міського, так і загальноукраїнського рівня. Розповідаючи про участь у конгресі, Тетяна Голованова наголосила: «Я вдячна за можливість участі в цьому важливому заході. Хочу, щоб в Україні було більше тих, хто чесно та сміливо хоче і може брати відповідальність за рівні права та можливості жінок та чоловіків усієї держави».