Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Виш пишається невтомним поступом волейболісток «Орбіта-ЗНУ»: команда закріпила свої міцні турнірні позиції в Суперлізі

11.12.2018 13:04 Все Головні новини Спорт Орбіта-ЗНУ волейбольна жіноча команда Суперліга Кубок виклику євроарена турнірні позиції

Одним із наймасштабніших секторів потужного спортивного життя вишу лишається успішна діяльність жіночої волейбольної команди «Орбіта-ЗНУ». Нагадаємо, що в другій половині листопада команда Володимира Бузаєва та Ірини Коміссарової здобула дві перемоги на виїзді у 6 турі серед жіночих команд Суперліги. У першому матчі проти «Галичанки», спортсменки ЗНУ помітно переважали своїх візаві, практично в усіх компонентах гри. «Орбіті» вдавалося скерувати шальки терезів на свою користь. За підсумком цих ігор наші дівчата зберегли за собою в таблиці другу сходинку.

І ось наступні матчі «Орбіта» провела вдома, проти чернігівської команди «Університет-ШВСМ». У першій грі наші дівчата виграли в гостей всуху – 3:0 (25:16, 25:20, 25:18). Що ж до повторної, то чернігівським волейболісткам таки вдалося відвоювати одну партію – 3:1 (20:25, 25:15, 25:20, 25:19). Тож, «Орбіта» закріпила свої турнірні позиції – а це друге місце в Суперлізі. Поступилися волейболістки лише «Хіміку». Тепер на Орбіту чекає виїзд до Вінниці 22 та 23 грудня, де волейболістки зіграють проти «Білозгара-Медуніверситету».

До речі, «Орбіта-ЗНУ» мала унікальну нагоду спробувати свої сили й у Кубку Європи: 1/6 2018 CEV CHALLENGE CUP WOMEN. Тож вихід на європейську арену став одним із перспективних горизонтів, на які варто відтепер спортсменкам рівнятися. У першому виїзному матчі дівчата зустрілися зі швейцарською дружиною – командою «Невшатель». А вже шостого грудня «ОРБІТА-ЗНУ» приймала швейцарський колектив вдома.

У швейцарок, через проблеми зі здоров’ям, не змогла зіграти одна з американських легіонерок Джулія Беттендорф, тож її землячкам Тіаті Скембрей та К’ярі Холт довелося відпрацьовувати і за неї. Спочатку це виходило так собі. Утім, коли двічі поспіль помилилися вже господарки майданчику, гості отримали подвійний сетбол. І програли наступних чотири розіграші. Підопічні Лорена Бертолаччі не знітилися. У середині другої партії, скориставшись раптовою невпевненістю наших волейболісток у діях на прийомі, вони видали ривок – 6:0, і надалі вміло втримали здобуту перевагу. Та третій сет виявився не менш бойовим за попередні. Запоріжанки потроху призвичаїлися, що суперниці дуже часто заграють в атаках Скембрей, тож хоча та й записала собі до активу 9 очок, сукупна відповідь Поліни Пасс (6 очок) і Лідії Лучко (5 очок) виявилася більш значущою.

Тож «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» вийшла вперед – 2:1, і для бажаного переведення протистояння у «золотий сет» їй залишалося виграти четверту партію. Однак, що в ній сталося із запоріжанками – пояснити неможливо. На майданчику ніби з’явилася інша команда – розгублена і розбалансована. Швейцарки відчули це миттєво. І не менш миттєво на допомогу Скембрей прийшли Мартіна Халтер та Жюлі Ленгвейлер. Тож ігрова та психологічна перевага остаточно перейшла до волейболісток «Невшателя», які виграли вирішальний сет. Тож рахунок зафіксувався на позначці – 2:3.

Варто відзначити, що, незважаючи на поразку, дівчата виклалися у іграх по максимуму. Певні надії на вдалий реванш «Орбіти» помічалися, підопічні Бузаєва справді були до цього близькими. Проте в кульмінаційний момент їм дещо не вистачило ключового ривка й тактичної дисципліни.

Варто відзначити, що провести ряд ігор у єврокубках стало можливим завдяки підтримці Запорізького національного університету, який виділив левову частку фінансової допомоги, та облдержадміністрації. На матчі підтримали наших волейболісток: ректор ЗНУ Микола Фролов, директор спортивно-оздоровчого комплексу Михайло Протас, голова студради Марія Пересипко та численна підтримка вболівальників із «ZNU-FANS».

Тепер на спортсменко чекає насичений сезон в українській Суперлізі.

Фотогалерея матчу з «Університет-ШВСМ»:

Фотогалереї матчу з командою Швейцарії «Невшатель»:

Василь Биченко:

Андрій Потапов: