Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В університеті тривають важливі ремонтні роботи з упорядкування корпусів і території студмістечка

11.12.2018 14:58 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Університет ремонтні роботи матеріально-технічна база проектна діяльність енергоаудит

У ЗНУ упродовж усього навчального року тривають капітальні й дрібні ремонтні роботи, спрямовані на модернізацію матеріально-технічної бази вишу і підвищення умов комфортності для навчання студентів і роботи викладачів й співробітників. Окрім цього, відбувається впорядкування університетської території, а співробітники адміністративно-господарської частини готові попередити будь-які аварійні ситуації у період зимового сезону. Керівництво вишу й особисто ректор Микола Фролов приділяють багато уваги саме цій галузі господарської діяльності. Адже від неї суттєво залежить якість освітнього процесу та імідж вишу як закладу вищої освіти європейського рівня.

Найбільш важливою ділянкою, на якій тривають масштабні ремонтні роботи, залишається спортивно-оздоровчий комплекс ЗНУ. По-перше, тут були проведені комплексні роботи із ремонту та модернізації двох головних роздягалень, розташованих поряд із залою ігрових видів спорту (кімнати №№ 110, 111). У результаті – облаштували нові душові, облицювали їх кахельною плиткою, а також замінили трубопроводи водопостачання і каналізації на пластикові, під’єднали нову сантехніку, умивальники, водонагрівачі, які забезпечать душові процедури для спортсменів на випадок відсутності гарячої води у виші. В обох приміщеннях встановили навісну стелю, оснащену енергоощадними світлодіодними світильниками, металопластикові двері. Наразі, за словами головного інженера Валентина Моцака, готовий проект для встановлення вентиляційної системи душових, який незабаром планують розпочати реалізовувати.

Уже завершили реконструкцію внутрішньої системи зливу дощових вод будівлі спорткомплексу. А тепер тривають масштабні роботи із заміни вітражів у двох спортивних залах спорткомплексу – залі спортивної гімнастики та залі хореографії. Також уже відбулася заміна її зовнішньої частини й розпочався демонтаж внутрішньої. Роботи проводять представники підрядної організації. Після завершення цієї частини робіт залишиться зробити відкоси та підвіконня.

Завершився комплексний ремонт приміщення № 234 (факультет журналістики) у навчальному корпусі № 2. Відбулася заміна вікон, встановлена навісна стеля «Армстронг», відбулася реконструкція електромережі, системи опалення (труби та радіатори), настелений новий лінолеум. Аудиторія готова для облаштування під новинну студію (News room) факультету журналістики. За кошти гранту програми «Еrasmus+ capacity Building in Higher Education» та Посольства США в Україні тут планують встановити десять комп’ютерних столів, інші нові меблі, комп’ютерну та мультимедійну техніку.

Ще одна аудиторія саме зараз знаходиться на стадії ремонту – № 216 (навчальний корпус № 4), де розташовується кабінет директора Регіонального інформаційно-виробничого вузла. Капітальний ремонт передбачає заміну вікон та встановлення відкосів до них, ремонти стін, стелі, підлоги, системи опалення, електромережі тощо. Також тут планують наклеїти нові шпалери та вкласти лінолеум. До речі, саме у цьому приміщенні встановлено перший у ЗНУ рекуператор повітря (енергозберігаюча система вентиляції). Після апробації результату дані системи планують розпочати застосовувати і в інших приміщеннях. Разом із цим відбувається ремонт і модернізація невеличкого технічного приміщення – комори, де будуть встановлені полиці для зберігання поліграфічної продукції.

Також представники АГЧ мають готові проекти з утеплення та енергоаудиту студентських гуртожитків №№3 та 4, які незабаром розпочнуть реалізовувати. Це передбачає ремонти фасадів та покрівлі будівель, зовнішніх стін та їхнє утеплення, заміну вікон на енергоощадні, а також встановлення нового автоматизованого вузла керування на системі опалення у гуртожитку № 3, заміну циркуляційних насосів та ремонт теплового пункту у гуртожитку № 4.

Крім іншого, перед співробітниками вишу стоїть ще одне важливе завдання: впорядкування територій студмістечка у зимовий період. Двірники підтримують порядок й чистоту доріжок і газонів, садівник здійснює зимову обрізку дерев і кущів. У разі ожеледиці доріжки посипають відсівом, сіллю, сумішшю «Антилід».

Також у цей період на територіях університету організовані та знаходяться в стадії готовності до роботи спеціальні групи із запобігання аваріям. Вони будуть розчищати снігові замети на доріжках і під’їздах до корпусів, дахи будівель, прибирати території, здійснювати аварійні ремонти електромереж тощо.

Олена Хлистун