Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ побували на Міжнародній конференції Інститутів Конфуція

Представники ЗНУ побували на Міжнародній конференції Інститутів Конфуція

13.12.2018 16:25 Все Головні новини Університет Школа Конфуція міжнародні зв’язки наукова діяльність візит

Серед пріоритетних напрямків розвитку Запорізького національного університету – поглиблення й розвиток міжнародних зв’язків вишу. Особливу увагу при цьому його керівництво, зокрема ректор Микола Фролов, приділяє китайському вектору розвитку міжнародних відносин, зокрема співпраці з Аньхойським педагогічним університетом і виведення Школи Конфуція, що діє на базі ЗНУ, на якісно новий рівень і до статусу Інституту.

4-5 грудня представники адміністрації вишу та запорізької школи Конфуція завітали в м. Ченду (провінція Сичуань, Китайська Народна Республіка). Тут проходила ХІІІ щорічна міжнародна конференція Інститутів Конфуція. 538 представників цих просвітницько-культурних закладів із усього світу (Європа, Азія, Африка, Північна та Південна Америка) зібралися разом, щоб обмінятися досвідом і спільно окреслити подальші шляхи розвитку.

Школу Конфуція ЗНУ на заході представляли проректор з наукової роботи вишу Геннадій Васильчук, директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков і директор цієї Школи від китайської сторони У Шихунг. Крім того, на конференції були присутні співробітники інших українських вишів, на базі яких діють Інститути Конфуція – Київського національного лінгвістичного інституту й Харківського національного університету ім. В. Каразіна.

Під час міжнародного заходу проходили численні майстер-класи, воркшопи, засідання круглих столів, учасники яких обмінювались досвідом, ділилися між собою методами викладання й вдалими педагогічними знахідками. Крім того, в рамках конференції відбулося урочисте нагородження представників кращих Інститутів Конфуція світу. Також новим членам китайської мовно-культурної спільноти вручили сертифікаційні таблички, що засвідчили їхнє входження до родини тих, хто сприяє розвитку китайської мови та культури й розповсюдженню їх у світі.

На думку проректора Геннадія Васильчука, такі міжнародні конференції – дуже плідна форма співпраці з іноземними колегами в культурній й освітній галузях. «Під час перебування на цьому заході ми в концентрованому вигляді отримали новітню корисну інформацію щодо розвитку освітнього процесу, нових методик викладання китайської мови. Крім того, порушили деякі проблемні питання щодо специфіки цих культурних осередків у різних країнах», – наголосив Геннадій Миколайович.

Варто відзначити, що 18-20 грудня до Запорізького національного університету завітає численна делегація, до складу якої увійдуть представники Аньхойського педагогічного університету й дипломатичного корпусу Китайської Народної Республіки. Зокрема, до ЗНУ прибудуть проректор Аньхойського педагогічного університету Лу Лін, декан факультету міжнародних обмінів та співробітництва Хуанг Шенгіхонг, декан факультету іноземних мов Жанг Деранг, завідувач кафедри російської мови Рен Лісіа і директор підрозділу міжнародних обмінів і співробітництва Лі Їмінг. Це – переконливе свідчення того, що ЗНУ знаходиться на шляху подальшої інтеграції до світового культурного й освітнього простору.

На сьогодні відносини між Запорізьким національним університетом й Аньхойським педагогічним університетом можна охарактеризувати як дуже плідні, позитивні й такі, що мають великий потенціал для подальшого розвитку. Зокрема, два представники Китаю вже вступили до аспірантури запорізького вишу. Своєю чергою, в Аньхойському університеті чекають на наших фахівців, які незабаром опанують китайську мову й зможуть гідно представити ЗНУ в Китайській Народній Республіці.

Фотогалерея:

Таміла Тарасенко