Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відзначили 70-річчя прийняття Загальної декларації прав людини

14.12.2018 15:54 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики наукова бібліотека Тиждень права виставка

Із 10 грудня триває Всеукраїнський тиждень права, який цього року присвячений ювілейній події – 70 років тому Генасамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Студенти-журналісти 4 курсу та першокурсники ОП «Медіакомунікації» долучилися до святкування – вони відкрили інформаційну виставку «Права людини в медіадіяльності», прослухали тематичні лекції, ознайомилися з актуальними книжковими виставками Наукової бібліотеки ЗНУ.

Зокрема, їм повідомили, що, згідно з останнім соціологічним дослідженням «Що українці знають та думають про права людини: оцінка змін (2016-2018)», проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у співпраці із Центром інформації про права людини, до найефективніших способів захисту прав людини опитані українці віднесли звернення до засобів масової інформації. Сьогодні діяльність багатьох вітчизняних і зарубіжних журналістів спрямована на захист або виявлення випадків порушення прав і свобод громадян.

Саме тому на факультеті журналістики при вивченні багатьох навчальних дисциплін розглядаються різні аспекти соціальної інтегрованості, небайдужості до життя суспільства в усіх його проявах. Цього разу в рамках дисципліни «Міжнародна журналістика» (викладач – доцент Тетяна Іванюха) студенти підготували та презентували на інформаційному стенді факультету матеріали про Загальну декларацію про права людини та про журналістів-правозахисників. Серед них – досвідчені вітчизняні та зарубіжні медійники, котрі стоять на сторожі прав людей – Христина Лемб, Костянтин Стогній, Ігнасіо Рамоне, Гюнтер Вальраф, Роберт Фіск та інші.

У відкритті виставки взяли участь декан факультету журналістики Віктор Костюк, доценти кафедри теорії комунікації, реклами та зв'язків із громадськістю Анна Баранецька, Ірина Бондаренко, Тетяна Іванюха, студенти факультету.

Студентка 4 курсу Дар’я Пасічник, яка була координатором проекту зазначила: «Незважаючи на заборону рабства та работоргівлі, до сьогодні в багатьох країнах світу існують ці ганебні явища. Рабство буває трудове, сексуальне та інше, але будь-яка людина не може бути рабом! Про дітей та жінок-рабів писали та знімали фільми Роберто Романо, Ігнасіо Рамоне, Шармін Чиной. Якщо журналіст пише про рабство, то він повинен звертати увагу аудиторії на 4 статтю «Декларації прав людини» як на основоположний документ».

Участь у заході прокоментував декан Віктор Костюк: «Нам усім ця тема дуже близька. Право мусить торжествувати, але це вимагає зусиль багатьох людей. Місія журналістів – допомагати, популяризувати ставлення до права, популяризувати людей, які є борцями за право, тим самим формувати відповідне ставлення у масової аудиторії. Сподіваюся, що ви винесете з цієї виставки свій урок і будете самі дотримуватися прав людей та допомагати іншим це робити».

Доцент Ірина Бондаренко порадила студентами спиратися не лише на «Декларацію прав людини», прийняту ООН, але і співпрацювати з «Програмою ООН в Україні», бо це дає можливість участі у різноманітних тренінгах, звертатися до Центру інформації про права людини і розвивати цю тему у власній журналістській діяльності. Адже журналісти сьогодні є важливим містком між людьми і владою, на журналістів покладаються величезні надзавдання.

Також  майбутні журналісти ознайомилися з кількома книжковими виставками у Науковій бібліотеці – «70 років Загальної декларації прав людини», «Всеукраїнський тиждень права» та з інформаційним стендом ООН.

Працівники бібліотеки розповіли про сам документ та українців, які брали участь у прийнятті Декларації, про нові надходження літератури, зокрема, посібники «Права людини та мас-медіа в Україні», «Збірник начальних програм "Права людини та медіадіяльність"».

Кафедра теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю.