Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті конференція з актуальних проблем та перспектив розвитку природничих наук зібрала провідних учених

На біологічному факультеті конференція з актуальних проблем та перспектив розвитку природничих наук зібрала провідних учених

На біологічному факультеті конференція з актуальних проблем та перспектив розвитку природничих наук зібрала провідних учених
18.12.2018 16:11 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет наукова діяльність конференція молода наука

Щорічна VІІ Регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук» цього року проводилась на базі біологічного факультету ЗНУ. Співорганізаторами конференції були, крім ЗНУ: Запорізький державний медичний університет та Запорізька державна інженерна академія. У конференції взяли участь 112 осіб, серед яких – 74 студента та аспіранта, 38 – викладачі.

Під час відкриття заходу з вітальними словами до його учасників звернулися проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик, проректор з науково-педагогічної роботи Запорізької державної інженерної академії Геннадій Коломоєць і голова ради молодих вчених Запорізької державної інженерної академії, доцент Іван Клопов. Також на заході була присутня голова студентського наукового товариства Запорізької державної інженерної академії Олена Батичко.

Ведучими заходу стали голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених біологічного факультету Запорізького національного університету Наталя Грома та студент 4 курсу спеціальності «Біологія» Олексій Максименко. На конференції працювала виставка наукових досягнень, яку підготували співробітники бібліотеки ЗНУ. Тут були представлені наукові праці співробітників біологічного факультету, а також – нові навчальні та методичні матеріали до навчальних дисциплін як наших авторів, так й інших видавництв.

На пленарному засіданні були представлені 3 різнопланові та цікаві доповіді: це Карпенко О., Корнієвський Ю.І. «Хромато-мас-спектроскопія Valeriana tuberosa L.» (науковий керівник – к.ф.н., доцент Корнієвська В.Г., Запорізький державний медичний університет), асистент Карпенко Ю. «Синтез та тіон-тіольна таутомерія нових гібридів 1,3,4-оксидіазол-2-тіону з акридин-9(10Н)-оном» (науковий керівник – д.б.н., проф. Омельянчик Л. О., Запорізький національний університет); «Порівняльний аналіз впливу біологічно активних речовин медичної п’явки in vivo та in vitro» (науковий керівник – к. б. н., ст. викл. Литвиненко Р., Запорізький національний університет).

Після відкриття та пленарного засідання робота учасників конференції продовжилась на секційних засіданнях, де кожен учасник представив доповідь із презентацією (на 7-10 хвилин), після чого проводилось обговорення (кожний виступ до 5 хвилин).  На секціях відбулися і жваві дискусії з наукових напрямів, що для студентів було дуже цікавим та корисним досвідом щодо розширення світобачення.

Молоді науковці подякували старшим колегам-доповідачам та запрошеним викладачам за надані корисні рекомендації щодо удосконалення схем і підходів, узагальнень досліджень. Особливо це було корисним для студентів 3-4-х курсів, які тільки почали свої дослідження та представили свої перші напрацювання на обговорення.

У підсумку організатори підкреслили, що під час роботи конференції було заслухано 95 доповідей, а працювало 4 секції: «Біологічна, медична хімія, органічна, біоорганічна хімія та високомолекулярні сполуки, неорганічна, аналітична хімія, фармакологія, пошук біологічно активних речовин», «Імунологія, мікробіологія та лабораторна діагностика. Фізіологія людини і тварин. Експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та патологічна морфологія», «Генетика. Селекція. Ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво. Прикладна ботаніка та фізіологія рослин. Фармакогнозія» та «Екологія. Природокористування та охорона навколишнього середовища. Мисливствознавство та іхтіологія».

Після закінчення роботи секцій на закритті конференції декан біологічного факультету Людмила Омельянчик подякувала учасникам за активну роботу, висловила сподівання на подальшу плідну роботу.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2349086525120727

 

Біологічний факультет

 


Схожі новини