Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціології та управління ЗНУ провели науково-практичну конференцію «Арабська мова та наука»

18.12.2018 16:19 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ФСУ Конференція «Арабська мова та наука»

18 грудня на базі факультету соціології та управління відбулась науково-практична конференція, приcвячена темі  «Арабська мова та наука» у рамках проведення міського фестивалю "Арабський світанок" і святкування Міжнародного дня арабської мови.

Активну участь в організації цього засідання взяли голова національних меншин Запорізької області Хамдані Науфаль, голова арабської діаспори Луай Будері, заступник голови Арабського Центру  Алі Ямбулатов, доцент кафедри філософії Карім Ель Гуессаб, декан факультету соціології та управління Максим Лепський. Також до заходу долучились завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко, професор кафедри соціальної філософії та управління Володимир Глазунов, представники студентської ради факультету та Ліги молодих політологів.

Із доповіддю «Особливості знання арабської мови» виступив на засіданні доцент кафедри філософії Карім Ель Гуессаб.  Виступаючи перед учасниками зустрічі, він відзначив важливість вивчення арабської мови і культури, адже в останній час близькосхідний регіон привертає до себе все більшу увагу за різними причинами: політика, економіка, ринок праці, передові інформаційні технології, а також неповторна культура, традиції, свята і звичаї. Багато країн останнім часом налагоджують економічні і політичні зв’язки з Близьким Сходом. Також  у країнах цього регіону удосконалюється промислова, інформаційна і нафтогазова сфери, залучаючи в регіон великих інвесторів. При цьому, арабська мова користується популярністю далеко за межами Близького Сходу і викладається у багатьох університетах по всьому світу, в тому числі і в Україні. Науковець також наголосив, що арабська мова є мовою міжнародного спілкування (за офіційними даними арабська мова є державною мовою в 22 країнах, є однією з 6  офіційних мов ООН і займає 5 місце у світі за кількістю носіїв мови), вона є унікальною за граматикою, стилістикою письма, особливостями вимови  і є широко розповсюдженою у світі. Крім того, Карім Ель Гуессаб відзначив, що вивчення арабської мови є корисним для розвитку мозкової активності людини. Так, наукові дослідження стверджують, що читання на арабській мові задіє обидві півкулі мозку. Звернув увагу доцент кафедри філософії і на важливість просування інтересів України на Близькому Сході та у зоні Персидської затоки.

Загалом, науковці і учасники заходу висловили переконання у важливості вивчення арабської мови, адже вона відкриває багато можливостей і перспектив, як на ринку праці (нафто-видобувна галузь, технічні професії), так і у повсякденному житті та під час навчання.

Так, наприклад, декан ФСУ Максим Лепський  висловив переконання про необхідність відкриття Центру арабської мови на базі ЗНУ, адже виш має потужний потенціал у мовній галузі. Цю ініціативу підтримав і  голова національних меншин Запорізької області Хамдані Науфаль, який запевнив, що за підтримки керівництва вишу і дипломатичного відомства цю ідею можна втілити у життя.

Зацікавила учасників заходу і презентація про  досягнення арабської науки, які були запозичені європейцями у мусульман (винаходи в галузі мореплавства, винахід компасу, алгебраїчних символів, картографії, географічні відкриття та інше).

Відзначимо, що під час засідання почесними грамотами Арабського Центру в Україні за багаторічну, сумлінну працю, високий професіоналізм та за вагомий внесок у розвиток і збагачення національно-культурних традицій були нагороджені декан факультету соціології та управління Максим Лепський, завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко та екс-голова студради факультету соціології та управління Едуард Бойко.

Також треба наголосити, що в рамках Міжнародного дня арабської мови у місті проходять тематичні заходи. Наприклад, в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці проходить тематична виставка, присвячена засновнику ОАЄ Шейха Заїда, а у Запорізькому міському палаці  дитячої та юнацької творчості організована концертна програма фестивалю "Арабський світанок".

Фотогалерея:

Олена Переверзєва