Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Науковці історичного факультету долучилися до обговорення питань усної історії й політичного ангажементу

21.12.2018 11:04 Все Головні новини Факультети Історичний Історичний факультет наукова діяльність конференція усна історія

Доценти історичного факультету ЗНУ Сергій Білівненко, Роман Молдавський та Юрій Іріоглу взяли участь у роботі міжнародної наукової конференції «Усна історія й політичний ангажемент: (а)політичність усноісторичних досліджень у сучасній Україні». Захід відбувся 17-18 грудня на базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка (Полтава) за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Роман Молдавський під час конференції виступив із темою «(Не)зручні теми опитувань: особливості інтерв’ювання». Доповідь Юрія Іріоглу була присвячена «Явищу насильства в структурі селянських усних наративів Північного Приазовʼя». Сергій Білівненко разом із Катериною Шимкевич представили доповідь «Жіноче (не)мовчання про війну (проект Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького ‘’Жінка в зоні АТО: свідок, учасник, жертва’’)».

Також Сергій Білівненко виступив дискутантом у секції «Приватне vs публічне: звичайні люди і родинні історії» та модератором секції «Усна історія в освітніх, архівних і видавничих практиках».

Конференція вкотре підтвердила високий рівень досліджень проблематики усної історії на історичному факультеті ЗНУ, який щороку вдосконалюється, завдяки етнографічній практиці студентів-істориків та окремим дослідницьким проектам викладачів факультету.

Учасники заходу під час публічних обговореннях відзначили, що такий високий рівень досягається завдяки поєднанню освітнього, громадського та академічного складників університетського процесу. Це стало можливим, завдяки співпраці Інституту усної історії при історичному факультеті з Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України та Запорізьким науковим товариством ім. Я. Новицького.

Результатом конференції стала концептуалізація наступних наукових проектів запорізьких істориків у співпраці із представниками інших регіонів.

Історичний факультет