Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ завершилася низка тренінгів із проектної діяльності

У ЗНУ завершилася низка тренінгів із проектної діяльності

У ЗНУ завершилася низка тренінгів із проектної діяльності
21.12.2018 15:20 Все Головні новини Проектна діяльність тренінг конкурс із вдосконалення іміджевої політики факультетів на приз ректора вишу Миколи Фролова

Дев’ятнадцятого грудня в Запорізькому національному університеті відбулося заключне заняття в рамках тренінгів із проектної діяльності для представників всіх факультетів, коледжів й Запорізької державної інженерної академії.

Координатор заключної частини тренінгу – доцент кафедри німецької філології, учасниця багатьох престижних грантових програм, зокрема проекту європейської програми Еразмус+ за напрямом Жана Моне «European Values in Literary Arts», який на сьогодні успішно реалізується у виші, Олена Тупахіна нагадала учасникам, що організатори занять ставили собі за мету допомогти співробітникам і студентам-активістам правильно скласти й оформити проектну заявку задля участі в загальноуніверситетському конкурсі з вдосконалення іміджевої політики факультетів на приз ректора вишу Миколи Фролова.

Олена Володимирівна наголосила, що для участі в конкурсі необхідно подати проектні заявки до відділу проектної діяльності (на електронну адресу: olena.boika.ua@gmail.com, vpd@znu.edu.ua, vpdznuedu@gmail.com) до 31 грудня. Графік і тематичне наповнення тренінгів було розроблене таким чином, аби отримані під час занять знання учасники конкурсу змогли відразу застосувати на практиці при розробці й написанні грантової заявки. Зараз же вони мають ще трохи часу, аби остаточно «відшліфувати» свою роботу перед поданням її на конкурс.

Під час заключного тренінгу йшлося про те, як розпланувати бюджет у проектній заявці та як обґрунтувати його. Зокрема, тренер наголосила на важливості прописування ко-фінансування й пояснила, як саме потрібно розписувати фінансування від університету на виконання певної частини грантової заявки.

Крім того, учасники тренінгу розглянули типові помилки тих, хто вперше подає грантову форму й намагається детально розписати бюджет. Зокрема, йшлося про те, що недосвідчені проектанти інколи не вказують суми, потрібні на фінансування дрібних заходів, тож фінансові донори бачать лише витрати, потрібні на проведення масштабних подій. Учасникам тренінгу також порадили обов’язково враховувати можливі додаткові витрати, аби показати реальну картину бюджету, потрібного на реалізацію проекту.

Під час заняття присутні виконали практичні вправи: їм роздали кейс із даними реально діючого на сьогодні в ЗНУ проекту й вони мали заповнити за його даними бюджетну форму, створивши пілотний бюджет. При цьому Олена Тупахіна розібрала з учасниками результати виконання завдань і вони разом з’ясували, яка стратегія формування бюджету є найбільш правильною.

Після завершення заняття його учасники подякували за отриману інформацію. Вони запевнили, що, завдяки тренінгам, організованим за ініціативи керівництва вишу, отримали міцне теоретичне підґрунтя щодо створення успішної грантової заявки та здобули потрібні навички. Тепер саме від представників факультету залежить, як втілити отримані знання на практиці й перемогти в конкурсі з вдосконалення іміджевої політики факультетів, призовий фонд якого складає 90 тис грн.

 

Таміла Тарасенко


Схожі новини