Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФІФ нагородили учнів-учасників конкурсу поетичного перекладу

На ФІФ нагородили учнів-учасників конкурсу поетичного перекладу

22.12.2018 08:30 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології конкурс поетичного перекладу профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

Цього тижня на факультеті іноземної філології відбулося урочисте нагородження школярів – учасників конкурсу поетичного перекладу тексту серед учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Цей захід проходить вдруге і збирає неабияку кількість зацікавлених і творчих особистостей із багатьох шкіл Запоріжжя та області. Серед його учасників – представники спеціалізованих шкіл-гімназій і загальноосвітніх закладів – №№ 8, 11, 31, 67, 97, 107, гімназія «Контакт», Вільнянська гімназія «Світоч», Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту та інші.

Організаторами конкурсу стали представники кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови, а також фахівці з профорієнтаційної роботи ФІФ, які реалізовують цей проект за участю та підтримки всіх кафедр факультету. Відповідно до задуму його координаторів, конкурс є багатовекторним і виконує одразу кілька функцій: сприяє розвитку в учнів мовних, інтелектуальних і пізнавальних здібностей; формує уміння застосовувати знання і навички, здобуті на уроках іноземної мови, через заняття творчою та пошуковою діяльністю. Також він стимулює в учнів бажання до подальшого самовдосконалення в галузі володіння іноземною мовою, формує розуміння важливості користування іноземними мовами як засобом спілкування в умовах інтегрованого розвитку світового співтовариства. Окрім іншого, в учнів під час такого виду творчої діяльності виховується емоційно-ціннісне ставлення до надбань світової літератури. Реалізовується й профорієнтаційний складник, формуються наступно-перспективні зв’язки в навчанні іноземним мовам у форматі «школа – вищий навчальний заклад».

Цього року на участь у конкурсі зареєструвалися 205 старшокласників. Серед представлених на конкурс робіт були відібрані найкращі поетичні переклади: 44 англомовних текстів, 15 – німецькомовних, 12 – із французької та 2 – з іспанської. Усі вони взяли участь у ІІ конкурсному турі. Під час зустрічі на факультеті свої найкращі роботи презентували переможці номінацій, а також усі охочі. Вони декламували ті твори закордонних авторів, які до цього не були перекладені українською або російською мовами. Це як поезії класиків (Віктор Гюго), так і сучасних митців (Shel Silverstein, Langston Hughes, Scaffolding by Seamus Heaney та інші).

За найвдаліші переклади учні отримали грамоти за перші три призових місця та цінні подарунки (книги іноземною мовою) від факультету. Також відзначили й представників інших номінацій – за оригінальність презентації, за вдале римування, за креативне відтворення поетичного образу, за оригінальне бачення теми поетичного твору, за сміливий переклад. Нагороди всім учасникам конкурсу вручили заступники декана ФІФ – з профорієнтаційної роботи Валентина Ємельянова та з навчальної роботи Катерина Василина.

Вони також запросили тих учнів, які ще не випускатимуться у 2019 році, продовжити вдосконалюватися і взяти участь у конкурсі поетичних перекладів наступного року. Усім присутнім у залі також запропонували долучатися до різноманітних заходів, які проводить упродовж навчального року факультет та університет. Зокрема, до 15 січня триває реєстрація на конкурс «FRESHview» для старшокласників на кращий відгук про художній твір іноземною мовою на сайті ЗНУ:

Участь у ньому дозволяє учням оволодівати іноземною мовою, вдосконалювати перекладацькі здібності, розширювати кругозір тощо. Нагадали також про пропозиції для абітурієнтів: із 14 січня розпочинається реєстрація на безкоштовні тренінги у форматі ЗНО, які проводить відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування; на ФІФ від початку навчального року проводяться тренінги з аудіювання (кожної першої п’ятниці місяця; у січні 2019 року перший тренінг відбудеться 11 січня). «One day at university» надає можливість старшокласникам відчути себе студентами факультету (інформація у розділі «Абітурієнту»). Наприкінці заходу представники ФІФ роздали учасникам заходу брошури з інформацією про факультет і спеціальності, а також запросили випускників шкіл вже наступного року приєднуватися до великої дружної родини факультету.

Фотогалерея:

Олена Хлистун