Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вахтанг Кіпіані: відверто про журналістику

Вахтанг Кіпіані: відверто про журналістику

22.10.2008 12:45 Факультет журналістики

Екс-редактор журналу «Фокус» та куратор проекту «Великі Українці» прибув до Запоріжжя лише на один день – за запрошенням учасниці програми ім. Фулбрайта, професора Таунсендського університету (США) Христини Демкович. 21-го жовтня в його планах були відвідини пари пані Христини та зустріч зі студентами факультету журналістики Запорізького національного.

Вахтанг Кіпіані здавався значно молодшим від своїх років. Може через барвистий светр, може – через живу манеру мовлення. Як тільки він заговорив, у конференц-залі встановилась довірлива атмосфера. Навіть люди, не знайомі з його біографією та журналістським доробком відчули, що перед ними особа неймовірно цікава.
Він народився у Тбілісі. Навчався у Миколаєві. Зробив кар’єру у пресі (почавши з самого початку – з кореспондентської праці). Досяг не менших успіхів на телебаченні. Зібрав величезну колекцію українського самвидаву та незалежної преси. Зі скандалом йшов із бататьох редакцій та телеканалів, бо не хотів поступатись своїми принципами. Декан факультету журналістики Володимир Манакін, щоб представити його проциптував В’ячеслава Чорновола: «Я не вірю у незалужні ЗМІ, але я вірю у незалежних журналістів».
Вахтанг Кіпіані розповів про речі, які з інших вуст майбутні журналісти, мабуть, і не почули б. Дуже яскраво описав журналіст і своє знайомство з Георгієм Гонгадзе – це сталось у Запоріжжі у 1992 під час фестивалю «Червона Рута». Кіпіані йшов проспектом Леніна з грузинським прапором і зустрів хлопця у сорочці та шароварах, що заговорив до нього грузинською мовою. Це і був Георгій. Окремо і досить детально Вахтанг обговорив проблему журналістської корупції. Зокрема те, що «гроші по-за бугалтерією» для журналіста – табу. Студент III курсу факультету журналістики ЗНУ Ігор Самокіш так прокоментував приїзд Вахтанга Кіпіані: «Конференція була неймовірна. А ще до цього в нас була пара пані Демкович, на яку завітав Кіпіані. Він розказав нам про свій журналістський досвід з самого початку – з перших кроків. Це було дуже цікаво».
Зустріч із Вахтангом Кіпіані завершилась так само тепло, як і почалась. Студент журфаку ЗНУ, також уроженець Тбілісі, подякував журналістові від імені Запорізького національного рідною мовою.
Афоризми від Вахтанга Кіпіані:
«Якщо журналісти не протестують проти цензури грошей - значить їм добре» «Є речі, які не варто вигадувати. Наприклад, принципи збирання інформації та її перевірки»
«Кожен журналіст трохи ексгібіціоніст – він хоче, щоб його читали та обговорювали»
«Найгірший журналіст – той, якому все одно»
«Приймають на роботу по-різному. Одного беруть «по-блату», іншого – бо він хороший журналіст. А третього беруть «по-блату» і виявляється, що він хороший журналіст…»
«Чутки завжди перебільшені. Я грошей не беру, а всі кажуть що я продажний. Уявляєте, що б казали, якби я брав?!»
«В нас лають публічно, а підтримають телефоном»

Катерина Гопенко