Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Динамічну інтермедію й виставу «Дюймовочка» подарували дітлахам викладачів і співробітників ЗНУ з нагоди новорічних свят

Адміністрація вишу, первинна профспілкова організація ЗНУ та факультет соціальної педагогіки та психології днями вітали дітей викладачів і співробітників Запорізького національного університету з прийдешніми Новим роком і Різдвом Христовим. Аніматори розважали дітей веселими конкурсами та запальними іграми. На свято традиційно завітали Дід Мороз і Снігуронька, після чого на малечу чекала інтермедія, яка передувала виставі «Дюймовочка». Кожна дитина отримала солодкий новорічний подарунок, а всі гості могли зробити фото на добру згадку, завдяки святковим фотозонам.

Звісно, що передувала цьому феєричному новорічному шоу старанна й кропітка робота численного колективу адміністрації нашого університету за підтримки ректора ЗНУ Миколи Фролова, представників первинної профспілкової організації разом із його головою Борисом Павловським, головним бухгалтером Світланою Носовою й інших фахівців, а також науково-педагогічних працівників, співробітників і студентів факультету соціальної педагогіки та психології та його декана – доцента Ольги Пономаренко. Звичайно, ключову роль у роботі над підготовкою свята зіграли представники кафедри акторської майстерності та дизайну факультету СПП та її завідувача – професора Галини Локарєвої.

Варто відзначити, що завдяки зусиллям талановитих юних дизайнерів факультету з нагоди свята корпус вражав не просто своєю святковою красою, але й старанно продуманими сучасними фотозонами, наприклад, із Санта-Клаусом, котрий вирішив подорожувати сніговим небом на повітряній кулі. Також майбутні актори зустрічали дітлахів ще у фойе, щоб привітатися з ними, поздоровити зі святом, запросити, до перших хороводів і динамічних ігор й вручити солодкі призи. А вже святкові подарунки дітлахи мали змогу отримати біля традиційного куточку профспілки, представники якої дівчаткам дарували солодощі в декорованих під жіночу сумку пакунках, а хлопцям – у вигляді символічного святкового автобуса.

Коли дітлахів запросили на новорічну інтермедію, талановиті актори вплели в її сюжетні лінії теплі зустрічі малечі з героїнями-україночками, Господарем та Господинею, сніговими принцесами й символом року – з чарівною пані Рожевою Свинкою. Проте ключовим моментом інтермедії стала запальна гра в сніжки, яка зуміла розтопити серце кожного гравця. Також діти взяли участь у запальних хореографічних розминках. А наостанок – на них чекала довгоочікувана зустріч із Дідусем Морозом та його Снігуронькою, їхніми щирими привітаннями й запрошенням до головного подарунку – на перегляд казки «Дюймовочка».

Її сюжет талановиті юні актори, режисери, хореографи й постановники обіграли, здебільшого, в традиційному ключі, але й продумавши ефектну сучасну обробку. Йдеться, і про мегамузичний підхід до подачі сцен – майже кожен герой запропонував глядачам виконання власної пісні. Можна сміливо зауважити, що казка набула чітких рис мюзиклу. Але й на цьому артисти не зупинилися й додали до сценарію неабияких хореографічних нот. Тобто до, або після виконання пісні кожен із героїв пропонував протанцювати власні почуття та емоції. Зал сприйняв ці новації, як мінімум, схвально: гучні оплески, вигуки «браво» та нескінченні овації повсякчас лунали серед задоволених глядачів.

За сюжетом Самотня Жінка (Ольга Копніна) просить у Чарівної (але вередливої) Феї послати в її життя донечку. Фея дарує їй зерня. Так із квітки народжується тендітна Дюймовочка. Одним із перших її спогадів стає дружба із черв’ячком Дрюнею (Сергій Коваленко). А далі – викрадення героїні меркантильною Мадам Жабуар (Анастасія Примак) для свого синочка – Шкрекекековича (Максим Моєсеєнко). Та й тут не склалося Мамі Жабі здалося, що закоханий син тепер менше увагу приділятиме їй самій, тому цієї Дюймовочки треба хутко позбутися, адже ще й без сина її залишить… Не складається дружба й зі Шмелем та його обраницею – Учителькою хореографії. Та старанно вивчає зі своїми ученицями всі можливі танцювальні позиції та відмовляє обранця водитися з такими дивними істотами як Дюймовочка.

Одночасно й прихистком, і черговою пасткою стає для героїні нірка пані Миші. Тут вона старанно допомагає господині, а та готує її як вигідну шлюбну партію для свого старого друга – заможного пана Крота (Євген Луценко). На щастя, долею випадку, на шляху Дюймовочки трапляється поранена Ластівка. Саме її героїня виходила, годувала, оберігала. Більше того, у фіналі стає відомо, що це допомога Дрюні – він зробив таємний підкоп, щоб Ластівка потрапила до тунелів Миші та Крота. Тож щасливий кінець таки втішив зал – Дрюня стає чарівним Ельфом, а Дюймовочка – його обраницею. А значить – крила даровані і їй. Тож тепер і вона перетворюється на чарівну Ельфіню. Та добрі новини чекають і на інших героїв. Скажімо, Кріт і Миша вирішують поєднати свої статки й одружитися. А синочок Шкрекекекович вирішує стати поетом, через втрату коханою Дюймовочки.

Чудову гру, яскраві декорації, неймовірні креативні режисерські ходи зал винагороджує шаленими оваціями та щирими подяками. Декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко розповіла, що ще під час контрольної здачі вистави відзначила: «А виявляється вистава про любов! А ми традиційно сприймали «Дюймовочку» як персічну дитячу казку. Проте кожен може відкрити в ній свої близькі теми й життєві лінії». За словами викладача кафедри журналістики Катерини Доценко, чудова гра акторів вразила як її трьох донечок, так і їхню маму.

Як підкреслив керівник навчального театру факультету СПП Дмитро Бабчук, актори підготували кілька показів вистав і для дітлахів співробітників «Укрзалізниці» та кількох районів Запоріжжя, як-от Шевченківський та Олександрівський.

Фотогалерея:

Марія Канцелярист