Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представникам ректорату презентували результати проектно-діяльнісної гри для аспірантів і докторантів

09.01.2019 13:17 Все Головні новини Університет відділ аспірантури і докторантури проектна діяльність EUROPROC проектно-діяльнісна гра презентація

Другий, підсумковий, день проектно-діяльнісної гри (за програмою Еразмус+ «Європейська проектна культура», EUROPROC) в Запорізькому національному університеті завершився презентацією проекту «Забезпечення ефективної професійної підготовки аспірантів (докторантів) в процесі інтеграції ЗНУ до європейського науково-освітнього простору», розробленого групами аспірантів – учасників трьох команд. Почесними гостями заходу, яким презентували дану актуальну та інноваційну розробку, стали представники ректорату ЗНУ – проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов.

Ранок цього дня три робочі групи аспірантів уже традиційно розпочали з веселої smart-зарядки, яка дозволила активізувати мисленнєву діяльність та мобілізувати їхні сили на вирішення нових креативних завдань. Одним із таких завдань стало створення моделі доктора філософії з підручних матеріалів: учасники гри використовували мушлі, пластилін, шишки, горіхи і навіть цукерки. Після цього вони разом зі своїми тренерами – проректором з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександром Гурою і проректором з наукової роботи та міжнародної діяльності Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяною Гурою – повернулися до детального обговорення основних задач проекту та його складових: мети, завдань, методів їхнього досягнення, послідовності дій, ресурсів, результатів тощо.

У другій половині дня представники команд-учасниць зосередилися виключно на розробці трьох окремих проектів, які мали стати частинами єдиного цілого: «Професійна підготовка доктора філософії»; «Компетентнісна модель доктора філософії»; «Професійна реалізація доктора філософії». Кінцевим результатом мав стати комплексний колективний проект «Ефективна система професійної підготовки доктора філософії на етапі інтеграції до європейського освітньо-наукового простору», що і був у результаті презентований представникам ректорату ЗНУ самими авторами – майбутніми докторами філософії.

Після об’єднання частин проекту та його презентації присутні в залі експерти – проректори Геннадій Васильчук і Юрій Каганов – відзначили високий рівень розробок і щиро подякували учасникам гри за активну роботу впродовж дводенного марафону й корисні результати.

Нагадаємо, що організували й провели захід проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності ЗОІППО Тетяна Гура, завідувач кафедри менеджменту освіти та психології ЗОІППО, доцент Тетяна Афанасьєва, методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ЗОІППО, аспірант ЗНУ Іван Копитін, академічний координатор проекту EUROPROC, докторант Вікторія Меняйло та учасниця проекту EUROPROC, доцент Наталія Воронова.

Як підкреслили присутні на грі представники ректорату, Запорізький національний університет є одним із локомотивів вдосконалення системи вищої освіти в Україні і його керівництво. Зокрема, ректор Микола Фролов, завжди радо підтримує креативні ідеї та пропозиції молодих фахівців, а представники адміністрації готові докласти всіх зусиль задля їхньої реалізації з метою подальшого розвитку вишу і наближення його до європейських стандартів якості освіти.

За словами академічного координатора міжнародного проекту EUROPROC, доцента Вікторії Меняйло, завдяки самовідданій праці проектної групи, до якої входять Олександр Гура, Юрій Каганов, Олена Тупахіна, Володимир Сарабєєв, Наталія Воронова, популяризація проектної діяльності у ЗНУ набирає обертів. До цієї справи залучається все більша кількість викладачів, аспірантів та студентів. У результаті вони розвивають не лише навички проектної роботи, які потрібні науковцям, але й креативне мислення, уміння комунікувати й працювати в команді, вирішувати нестандартні проблеми тощо.

Заплановано й подальші кроки з реалізації проекту: проведення в січні поточного року фінального етапу загальноуніверситетського конкурсу проектів із вдосконалення іміджевої діяльності факультетів та початок викладання курсу «Модуль Жана Моне «Основи європейської проектної діяльності» для магістрів математичного факультету. До речі, долучитися до нього на дистанційній основі вже виявили бажання й представники інших вишів.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2364326296930083

Вікторія Меняйло,

академічний координатор проекту EUROPROC