Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету СПП досліджували проектні методи

Студенти факультету СПП досліджували проектні методи

Студенти факультету СПП досліджували проектні методи
10.01.2019 10:40 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології молода наука майстер-клас засідання круглого столу

Нещодавно на факультеті соціальної педагогіки і психології ЗНУ доцент кафедри психології Олена Малина провела два наукових заходи: майстер-клас «Проективні методи в роботі патопсихолога» та засідання круглого столу «Стресостійкість і психологічні технології її формування» з циклу «Психологічні моделі здоров'я людини у сучасному світі». Заходи відбулися згідно з планом роботи студентської наукової проблемної групи «Актуальні питання клінічної психології» (науковий керівник – доцент Олена Малина).

Під час майстер-класу Олена Григорівна розглянула питання методології й технології психологічної діагностики в психіатричній клініці. Учасники розглядали її конкретні завдання, що надають діяльності психолога в клініці цілеспрямований характер і що визначають зв'язок психологічної діагностики з діагностикою, здійснюваною лікарем-клініцистом.

Учасники висвітлили роль даних психологічного дослідження в постановці нозологічного і функціонального діагнозу, в проведенні різних видів психіатричної експертизи, у виборі оптимальної тактики психотерапії і соціальної реабілітації хворих. Психологічна діагностика в клініці представлена як структурований, розгорнутий у часі інтерактивний процес.

Особлива увага була приділена проективним методам й особливостям їхнього застосування в психодіагностичній роботі при встановленні патопсихологічного регіст-синдрому.

Детально було розглянуто відносно простий за технікою проведення і в той же час досить продуктивний, діагностично інформативний та економічний дослідний і діагностичний метод піктограм. На клінічних прикладах із застосуванням протоколів досліджень хворих різних нозологічних груп аналізувались клінічні особливості виконання піктограм за параметрами змісту, кольору, адекватності, абстрактності тощо.

Було показано, як шляхом зіставлення змістовних і формальних характеристик піктограм, даних спостереження за поведінкою випробуваного під час експерименту, результатів опитування здійснюється якісний аналіз результатів. А також – добудовуються робочі гіпотези про особливості основних життєвих відносин випробуваного; особистісно-значущих для нього темах; особливості сприйняття себе та інших людей; проблеми відносини з іншими людьми; тимчасових властивості особистості даної людини.

Такі гіпотези визначають стратегію і тактику подальшого побудови аналізу індивідуального випадку: зміст і вибір конкретних методик, послідовність їх застосування, цілі, тривалість роботи з даними випробуваним.

Під час засідання круглого столу студенти наукової проблемної групи обговорювали питання стресостійкості фахівців у різних галузях професійної діяльності (освітньому процесі, на виробництві, при веденні бойових дій). Вони визначали найбільш дієві прийоми запобігання інформаційного, емоційного та професійного стресу, узагальнювали наукові погляди на природу й механізми (соціально-психологічні, психофізіологічні) стресу, фрустрації та інших негативних емоційних станів. Учасники заходу проаналізували психологічні методики формування стресостійкості в різних професійних напрямках.

Варто відзначити особливо активну учать у підготовці заходу та  обговоренні кожного питання студентів 4 курсу факультету соціальної педагогіки та психології Альони Смірнової, Тетяни Прокопенко, Евеліни Петрової, Еліни Виличко, Тетяни Гнипи, Анастасії Вологодської, Лусії Пасміньо, Микити Редькіна та інших.

Активне жваве обговорення було продуктивним і мало корисний результат. Під час заходу учасники розробили узагальнену програму практичного формування стресостійкості особистості, що може ефективно використовуватися у подальшій практичній діяльності майбутніх психологів.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2384275174935195

 

Факультет соціальної педагогіки та психології

 

 

 

 

Схожі новини