Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує книжкову виставку до 80-річчя Запорізької області

Наукова бібліотека презентує книжкову виставку до 80-річчя Запорізької області

11.01.2019 12:22 Все Головні новини Університет наукова бібліотека книжковий фонд виставка

Для кожного мешканця нашого краю важливою подією є дата заснування Запорізької області – 10 січня 1939-го року. Із цієї нагоди наукова бібліотека ЗНУ, виконуючи рішення Запорізької обласної ради «Про заходи щодо підготовки святкування та відзначення 80-ї річниці утворення Запорізької області» від 04.10.2018 р., запрошує всіх охочих згадати славетні етапи історії розвитку нашого краю у вигляді книжкової виставки.

«Перлина українського півдня: до 80-річчя Запорізької області» – саме під такою назвою працівниками бібліотеки були зібрані видання, які допоможуть відвідувачам зануритись у шалений калейдоскоп дивовижних явищ та образів, із яких і складається історична спіраль Запоріжжя.

У Ілюстрованій енциклопедії «Запорізька область» читачу подається науково виважена інформація про місцеві об'єкти природи й архітектурні пам'ятки, детально описуються унікальні рельєфно-ландшафтні формації й біотопи, художньо змальовуються рекреаційні зони, сліди прадавніх поселень, різноманітні археологічні знахідки – а всього цього вдосталь на Запоріжжі. Високоякісні твори знаних фотохудожників України роблять текст ще більш динамічним, яскраво забарвленим, нібито його оживляють.

Запорізький край неможливо собі уявити без потужного індустріального сектору. Історичні нариси, які стосуються розвитку різних галузей промисловості області, надруковані в історико-документальному виданні «Запоріжжя індустріальне: історія і сьогодення» під науковим редакторством Федора Турченка, доктора історичних наук, професора ЗНУ.

Відвідувачі виставки дізнаються, як Мелітополь – невід'ємна складова регіону – із маленького повітового містечка перетворився у великий промисловий центр Півдня України, колишньої Таврії. Про це свідчить прекрасний фотоальбом «Мелітополь ХХ століття».

У «Літописі Запорізького національного університету», що був підготований редколегією, до складу якої ввійшли відомі науковців вишу під керівництвом Миколи Фролова – ректора ЗНУ, висвітлюються головні віхи становлення навчального закладу. Привертають увагу до книги цікаві біографії видатних випускників університету, ґрунтовні розповіді про інноваційні технології та постійне зміцнення матеріально-технічної бази вишу.

Історія землі запорізької не буде вважатися повною, якщо не сказати хоч декілька слів і про трагічні події Другої світової війни, про долю простої людини у складних обставинах воєнного лихоліття. У монографії «Запорізький рахунок Великій війні» (науковий редактор – Федір Турченко) на широкій базі недосліджених раніше архівних матеріалів, мемуарів та споминів очевидців вперше у вітчизняній історіографії  розкривається жахлива історія тих чорних часів.

У науково-популярному виданні «Сто чудес Запорожского края» добре знаний краєзнавець та мандрівник Володимир Супруненко знайомить усіх читачів із таємницями, загадками, аномальними явищами, археологічними сенсаціями, стародавніми звичаями на території Запоріжжя.

Окремий розділ склали видання, що розкривають природничі та історичні скарби острова Хортиця – одного з чудес запорізького регіону. У історико-публіцистичній розвідці «Острів Хортиця» Костянтина Сушка на розсуд читачам подається велика кількість фактів із біографії славетного острова на тлі його унікальної природи.

Зібрання праць науково-педагогічних працівників ЗНУ про історію та сьогодення Запорізького краю представлено науковими, довідковими виданнями, збірниками праць, публікаціями в періодичних виданнях.

Книгозбірня університету чекає на вас. Запрошуємо приєднатися до її книжкового світу!

Наукова бібліотека