Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Досягнення наукової школи під керівництвом професора Людмили Омельянчик відзначені Академією наук вищої освіти України

Досягнення наукової школи під керівництвом професора Людмили Омельянчик відзначені Академією наук вищої освіти України

Досягнення наукової школи під керівництвом професора Людмили Омельянчик відзначені Академією наук вищої освіти України
11.01.2019 14:09 Все Головні новини Факультети Біологічний Академія наук вищої освіти України наукова діяльність конкурс перемога

Кінець минулого року відзначився визнанням досягнень науковців ЗНУ. Зокрема, представників біологічного факультету відзначили під час звітної річної конференції Всеукраїнської громадської організації «Академія наук вищої освіти України» (АН ВО України), що відбулися 22 грудня у Києві на базі Національної академії внутрішніх справ.

Серед лауреатів конкурсу «Краще видання року» дипломи лауреата ІІ премії отримали дві монографії наукового колективу біологічного факультету, який працює за напрямом «Біоорганічна хімія» під керівництвом декана факультету, професора Людмили Омельянчик. Сама Людмила Олександрівна та її колеги були відзначені почесною нагородою – медаллю «За успіхи в науково-педагогічній діяльності». Її вручив президент Академії – доктор медичних наук, професор, академік Станіслав Табачніков.
Участь у конференції взяли 142 делегати, 46 новообраних дійсних академіків та 15 членів-кореспондентів. На заході були присутні голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, доктор медичних наук, професор Ольга Богомолець, радник-представник Програми міжнародного співробітництва ветеранів-миротворців ООН при Верховній Раді України, перший заступник голови Національної Ради України «Блакитні берети ООН» Олексій Рижков, член Президії АН ВО України, академік Дмитро Степовик. А також – провідні вчені та молоді науковці України, керівники науково-дослідних установ, представники ЗМІ, громадські діячі. Серед запрошених були й гості з Республіки Молдова, Грузії, Польщі та інших держав.
Із привітальним словом до учасників і гостей конференції звернувся президент Академії Станіслав Табачніков, який наголосив, що система освіти і науки в Україні, у зв’язку зі змінами у соціально-політичній та економічній сферах, перебуває у процесі свого реформування. Він також підкреслив, що, завдяки таким заходам, вітчизняні науковці та освітяни мають змогу висвітлити результати власних досліджень, ознайомитися зі здобутками передових наукових шкіл України, взяти участь у дискусіях, обмінятися досвідом, познайомитися з високоповажними освітянами та науковцями.
Окрім іншого, представники Президії АН ВО України представили звіт про науково-організаційну діяльність за 2018 рік та проведені у цей період заходи. Також відбулося вручення нагород – відзнак, академічних медалей, почесних грамот, дипломів лауреатів конкурсу на найкраще видання року тощо – провідним українським науковцям та поважним учасникам зібрання. Серед визначних академічних досягнень були відзначені внески багатьох науковців, в тому числі й керівників наукових шкіл, професорів ЗНУ: Людмили Омельянчик, Алли Череп, Віктора Грищака.
Варто зазначити, що академік-секретар АН ВО України Людмила Омельянчик очолює відділення «Хімії, хімічної технології та фармації». Окрім цього, вона керує діяльністю наукової школи ЗНУ «Біоорганічна хімія», за напрямом якої працюють провідні науковці біологічного факультету: завідувач кафедри хімії, професор, академік Академії наук вищої освіти України Олександр Бражко, доценти кафедри хімії Михайло Завгородній, Ніна Синяєва, Вікторія Генчева, Тамара Панасенко, Ірина Лабенська, Ольга Луганська та Юлія Петруша, аспірант Юрій Карпенко, завідувач кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини, професор Валентина Бовт, доцент цієї кафедри Наталія Новосад, викладач кафедри Олена Бражко, професор кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Юлія Єщенко та інші.
Представники наукового колективу з 2008 року видали 9 монографій. Дві з них – «Проблеми здоров’я, хвороб і метаболізм металів» та «Біологічна активність та фізико-хімічні властивості N-ацильних похідних S-(2-метилхінолін-4-ІЛ)-L-цистеїну» – були подані на участь у конкурсі «Краще видання року», що проводився восени 2018 року АН ВО України, й обидві стали лауреатами ІІ премії конкурсу в номінації «Монографія». Варто наголосити, що на участь у конкурсному відборі подали 500 наукових праць.
Монографії біологів та хіміків ЗНУ присвячені пошуку та дослідженню біологічно-активних сполук серед N- та S-заміщених шестичленних азотовмісних гетероциклів, метою яких є виявлення конкурентоспроможних біологічно активних речовин з подальшим використанням їх у медицині, фармації, ветеринарії, сільському господарстві тощо. Це дозволить вирішувати проблеми, пов’язані із збереженням здоров’я, лікування хвороб і патологій, що пов’язані із метаболізмом металів у живих організмів. Зазначені праці стануть у нагоді науковцям, студентам та аспірантам, що працюють за напрямами хімії та біології.
Наприкінці заходу президент Академії, академік Станіслав Табачніков подякував усім присутнім за конструктивну і плідну роботу протягом звітного періоду і під час конференції, а також закликав наукову й освітянську спільноту до консолідації зусиль та згуртованості. Адже лише в діалозі та співпраці можливо сприяти покращенню розвитку наукових досліджень та удосконаленню на цій основі освітнього процесу у вишах України.
Докладніше про звітну річну конференцію АН ВО України читайте тут: http://anvou.org.ua/news/vidbulasya-zvitna-richna-konferentsiya-vseukrayinskoyi-hromadskoyi-orhanizatsiyi-akademiya-nauk-vyshchoyi-osvity-ukrayiny/
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2385872944775418

Олена Хлистун

Схожі новини