Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістри права цього року успішно захистили свої кваліфікаційні роботи іноземною мовою

16.01.2019 08:50 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Юридичний факультет захист магістерських дипломів мовна компетентність іноземні мови

Уже третій рік поспіль студенти рівня вищої освіти – магістр – юридичного факультету Запорізького національного університету мають можливість захищати свої кваліфікаційні роботи іноземною мовою. Не став винятком і цей рік. Сім студентів денної та заочної форми спеціальностей 081 «Право» та 262 «Правоохоронна діяльність» змогли продемонструвати членам екзаменаційної комісії, а також всім присутнім не тільки високий рівень своєї фахової підготовки, а й англійської мови, зокрема професійної.

За словами Директора Центру інтенсивного вивчення іноземних мов Запорізького національного університету Варвари Петросової, яка була запрошена для участі в заході, студенти продемонстрували досить високий рівень лінгвістичної, зокрема англійської, підготовки. Вони змогли вміло презентувати результати своїх кваліфікаційних досліджень, вести фахову дискусію, вільно спілкуватися на різні теми правничого спрямування, продемонструвати навички правничого письма.

Це підтверджують і представники кафедри іноземних мов професійного спрямування Запорізького національного університету, які також були запрошені до участі у заході, а саме: завідувач кафедри Станіслав Іваненко, доценти Світлана Вавіліна, Вікторія Вертегел. Вони мали змогу не тільки послухати доповіді студентів, ознайомитися із їх графічними презентаціями, а й запропонувати запитання для обговорення, тематичної дискусії, перевірити рівень знання студентами правничої термінології та специфіки її використання у різних правничих документах.

За словами декана юридичного факультету Тетяни Коломоєць, практика захисту студентами кваліфікаційних робіт іноземною мовою вже позитивно себе зарекомендувала: студенти виявляють бажання захищати роботи англійською, німецькою, а у цьому році – уже й польською мовами. Це цілком відповідає основним напрямкам розвитку факультету в рамках активізації багатомовної фахової підготовки, посилення міжнародної роботи у рамках активізації наукових, навчальних проектів Запорізьких відділень Навчально-наукових центрів німецького та польського права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, підвищення рівня підготовки випускників факультету та їх конкурентоспроможності на ринку правничої праці.

Цього року тематика кваліфікаційних робіт магістрів була досить різноманітною й охоплювала широке коло питань правової протидії корупції у всіх її проявах: щодо правового забезпечення реформування у галузі юстиції, місцевого самоврядування, а також вищої юридичної освіти в Україні з урахуванням позитивного зарубіжного досвіду, формування правового підґрунтя для впровадження штучного інтелекту у професійній правничій діяльності.

Вибір тем студентами цього року, за словами студента заочної форми навчання спеціальності 081 право Владислава Самборського, був зумовлений багатьма чинниками, в т.ч. наявним досвідом практикою роботи у певній сфері, а також прагненням кар’єрного зростання, інтеграції у міжнародну правничу спільноту, а також бажанням сприяти державотворчим процесам в Україні.

Юридичний факультет