Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускники магістратури зі спеціальності «Право» в ЗНУ вперше захищали дипломні роботи польською мовою

Випускники магістратури зі спеціальності «Право» в ЗНУ вперше захищали дипломні роботи польською мовою

Випускники магістратури зі спеціальності «Право» в ЗНУ вперше захищали дипломні роботи польською мовою
17.01.2019 09:58 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес міжнародна діяльність захист магістерські дипломні роботи

На юридичному факультеті ЗНУ тривають захисти дипломних проектів випускників магістратури зі спеціальності «Право». Цього року близько сотні осіб успішно презентували свої наукові напрацювання українською, англійською та польською мовами.

У присутності представників екзаменаційної комісії магістранти юридичного факультету вдало захистили свої кваліфікаційні роботи, які були присвячені вивченню різноманітних проблем і факторів, пов’язаних із корупцією в Україні та в світі, а також намагалися віднайти шляхи правового регулювання цієї галузі. Варто вказати, що всі наукові дослідження майбутні магістри виконували у рамках державної бюджетної теми юридичного факультету №4/17 «Забезпечення ефективності та результативності реалізації положень Закону України ”Про запобігання корупції”» (2017-2019 рр.).

Нагадаємо, що минулого року на факультеті вперше відбувся захист магістерських наукових робіт англійською мовою.  Цьогоріч 15 січня у рамках захистів магістерських дипломних робіт презентували сім тем, виконані англійською мовою. На захисті як експерт був присутній представник Центру аналітичних правових досліджень (Австрія) – доцент Дмитро Каменський.

16 січня двоє магістрантів юридичного факультету представили свої дипломні роботи у галузі компаративістики на матеріалі української та польської системи правової освіти, які вперше в історії ЗНУ захищали польською мовою. Обидва випускники навчаються за програмою академічної мобільності й незабаром отримають дипломи двох вишів – ЗНУ і Вроцлавського університету (Польща). Тут і вивчали польську мову на підготовчих курсах. Після чого розпочали навчання на факультеті права, економіки та адміністрації у групі, яка сформована з іноземних студентів і для яких предмети викладаються англійською мовою.

Антон Барліт та його одногрупниця Ірина Кравченко презентували свої наукові дослідження, які є близькі за тематикою, доповнюючи один одного: «Компаративно-правовий аналіз процедури допуску до вищої юридичної освіти в Україні та Республіці Польща» і «Компаративно-правовий аналіз правових та організаційних засад вищої юридичної освіти в Україні та Республіці Польща». У рамках тем вони представили результати вивчення процедур допуску до вищої юридичної освіти в обох цих країнах.

Під час презентації магістранти окреслили особливості обох систем вищої освіти в галузі права (порівняли умови вступу до магістратури, структури, які готують фахівців галузі права у ЗВО обох країн, тощо), розповіли про форми навчання, виокремили при цьому загальні й особливі аспекти системи національного права обох країн.

Керував роботою екзаменаційної комісії віце-президент ЗТПП, випускник юридичного факультету ЗНУ Андрій Куц. Експертами та екзаменаторами також виступили: директор Центру польського права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доцент Олеся Радишевська та доцент юридичного факультету ЗНУ Наталія Бровченко.

Низку запитань поставила доповідачам експерт у галузі польського права, яка також керує представництвом Центру досліджень польської правової доктрини факультету права та адміністрації Варшавського університету, Олеся Радишевська. Насамкінець вона відзначила гарний рівень володіння польською мовою, який продемонстрували молоді фахівці, а також звернула їхню увагу на реформування правової бази у системі вищої освіти України. При цьому, заглиблюючись у питання стосовно певних аспектів польської вищої освіти і її відповідності болонській системі, експерт наголосила: «Наразі відбувається процес інтернаціоналізації та інтеграції у системі вищої школи – як європейської, так і української. Зокрема, правова освіта виходить за межі вивчення самої правової системи. Однак до цих питань, вважаю, ми маємо ставитися помірковано, із врахуванням власних національних особливостей і потреб».  

Після захисту дипломних проектів, які відбулися у ЗНУ, як розповіли Антон Барліт й Ірина Кравченко, вони мають повернутися до польського вишу, де продовжать навчання протягом ще одного семестру. За цей час вони мають пройти виробничу практику на базі правничих структур Польщі, після чого захищатимуть дипломні проекти у Вроцлавському університеті. Також вони почали замислюватися над продовженням своєї кар’єри як науковці в галузі компаративного права, а ще прагнуть не втрачати зв’язків із рідним вишем – Запорізьким національним університетом.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини