Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці вишу розповідають запорізьким старшокласникам про особливості ЗНО-2019

Науковці вишу розповідають запорізьким старшокласникам про особливості ЗНО-2019

18.01.2019 11:20 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школою зустріч зі школярами

Нагадуємо, що 8 січня для абітурієнтів 2019 року розпочалась реєстрація на пробне тестування від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, 14 січня – на безкоштовні пробні тренінги із ЗНО від Запорізького національного університету. А вже 5 лютого розпочнеться реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. І саме тому інформація про особливості ЗНО, правильний вибір предметів для вступної кампанії та підготовку до державної підсумкової атестацій й зовнішнього незалежного оцінювання є для школярів дуже важливою та актуальною.

У цьому їм активно допомагають представники Запорізького національного університету, зокрема філологічного факультету, на якому великого значення надають профорієнтаційній роботі та співпраці зі школами.

Серед іншого, днями доцент кафедри української літератури філологічного факультету Ірина Бакаленко зустрілася зі старшокласниками Запорізької загальноосвітньої школи № 77.

Ірина Бакаленко окреслила школярам основні етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання-2019 й особливості цьогорічного вступу до закладів вищої освіти. Питання, якими цікавились випускники, були різноманітними: терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році; особливості визначення «порогового» балу; порівняльні таблиці з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; зміни у предметах ЗНО, необхідних для вступу до закладів вищої освіти. А також – мобільний додаток «Моє ЗНО» від Українського центру оцінювання якості освіти; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв при вступі, освітні програми Запорізького національного університету тощо.

А інформація про пробне ЗНО від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, яке можна знайти за покликанням: https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php, та про пробні тренінги із ЗНО від Запорізького національного університету, зареєструватися на які можна за покликанням: https://signup.znu.edu.ua/index.php?r=student%2Fregistration&id_group=32, переконала школярів у важливості участі у таких заходах.

У центрі особливої уваги учнів були питання щодо підготовки до написання тестів з української мови та літератури, історії України та математики, адже саме ці тести є обов’язковими при вступі на будь-який напрям підготовки та у будь-який заклад вищої освіти. Тому інформація про особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів, власного висловлення зацікавила майбутніх абітурієнтів.

Не менш актуальною для учнів стала розповідь Ірини Бакаленко про особливості й переваги навчання за освітніми програмами філологічного факультету, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання. QR-коди з посиланнями на інтернет-сторінки філологічного факультету та університету дозволили старшокласникам «зануритись» у цікаве та насичене подіями студентське життя філологів.

Інформативний матеріал, представлений у презентації, розповідь про університетські та факультетські заходи викликали інтерес серед школярів, які долучилися до активного діалогу, ставили запитання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх абітурієнтів. На свої питання учні отримали змістовні відповіді.

За словами організатора зустрічі Лариси Богуславської, надана інформація про особливості зовнішнього незалежного  оцінювання та вступу 2019 року були актуальними та корисними для сьогоднішніх випускників школи, а поради щодо підготовки до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання додадуть впевненості школярам у процесі підготовки до тестування.

Фотогалерея:

Філологічний факультет