Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науково-технічна рада ЗНУ розглянула результати діяльності вчених вишу

Науково-технічна рада ЗНУ розглянула результати діяльності вчених вишу

Науково-технічна рада ЗНУ розглянула результати діяльності вчених вишу
21.01.2019 11:25 Все Головні новини Науково-технічна рада

17 січня у ЗНУ відбулося  засідання Науково-технічної ради університету під головуванням проректора з наукової роботи ЗНУ, професора Геннадія Васильчука. Під час заходу його учасники заслухали звіти представників факультетів  про здійснену цими підрозділами науково-дослідницьку роботу, внесли зауваження та обговорили пропозиції щодо подальшого розвитку наукової діяльності в університеті.

Так, Геннадій Васильчук проаналізував здобутки науковців різних факультетів, зокрема щодо публікації наукових статей у фахових виданнях. Крім того, він відзначив, що квота на стипендії для обдарованої молоді від ЗОДА і міської ради залишиться така сама, як і в минулому році.

Також під час засідання обговорили  зміни у складі науково-технічної ради університету. Так, до її складу увійдуть представники наукових лабораторій Інженерного інституту, а саме: директор Інженерного інституту, кандидат фізико-математичних наук, доцент Геннадій Коломоєць, завідувач кафедри міського будівництва та господарства факультету будівництва та цивільної інженерії Інженерного інституту ЗНУ Андрій Банах, завідувач кафедри менеджменту організацій та управління проектами факультету економіки та менеджменту Інженерного інституту ЗНУ Валентина Воронкова, доцент кафедри металургії факультету металургії Інженерного інституту ЗНУ Олексій Кириченко, доцент кафедри промислового та цивільного будівництва, факультету будівництва та цивільної інженерії Інженерного інституту ЗНУ Марина Полтавець, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування факультету економіки та менеджменту Інженерного інституту ЗНУ Ірина Сіліна, професор кафедри металургії, факультету металургії Інженерного інституту ЗНУ Віктор Скачков, завідувач кафедри мікроелектронних інформаційних систем, факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій Інженерного інституту ЗНУ Сергій Хрипко, доцент кафедри  теплоенергетики та гідроенергетики факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій Інженерного інституту ЗНУ Андрій Чейлитко.

Крім того, були заслухані і затверджені звіти наукових керівників про виконання держбюджетних науково-дослідних робіт. Так, про виконання  прикладної науково-дослідної роботи «Математичне та програмне забезпечення автоматизованого проектування аерокосмічної техніки» (науковий керівник професор Сергій Гоменюк) доповів Сергій Чопоров. Він окреслив основні результати роботи, їх практичну реалізацію, зокрема: опубліковано 10 наукових статей (3 з них у виданнях, що входять до Scopus), захищено 2 магістерських роботи та 2 кандидатських дисертації, зроблено 2 доповіді на міжнародних наукових конференціях, опубліковано 2 монографії та виконано 2 госпдоговора з державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля». Пояснив доповідач і перспективність розробки. Так, отримані математичні моделі та програмне забезпечення дозволяють більш адекватно описувати процеси деформування аерокосмічної техніки, яка працює у складних умовах експлуатації. Крім того, ефективне програмне забезпечення дозволяє отримувати результати для великих масивів даних за прийнятний час.

Про досягнення  факультету менеджменту ЗНУ, представники якого  задіяні у виконанні першого етапу держбюджетної науково-дослідної роботи № 1/17 «Створення, розвиток інфраструктури управління комунальною власністю України », доповів  професор кафедри підприємництва, менеджменту, організацій та логістики Володимир Волков.  Мета цієї роботи: розробка теоретичних та практичних засад управління розвитком інфраструктури і технологій управління комунальною власністю як основою економічної безпеки України, основи її безпечного функціонування та сталого соціально-економічного розвитку територій, громад, економіки. Володимир Петрович під час виступу розповів про отримані результати її другого етапу, показники комерціалізації, перевиконані плани наукових публікацій у фахових виданнях та інше. Так,  результатами другого етапу роботи є: розроблена система управління енергозберігаючими технологіями у природо-соціально-економічних системах на прикладі житлово-комунального господарства; здійснена розробка та проводиться адаптація програмного забезпечення щодо системи управління енергозберігаючими технологіями. Також результати використання програмного забезпечення дозволять створити систему релевантних показників системи управління, що включає: сформовану базу даних; методику виконання енергетичного та екологічного аудиту комунальної власності (будівель, комунікацій, територій та акваторій);  методику розрахунку витрат теплової та електричної енергії на утримання житлового фонду і власні потреби надавачів послуг; принципову схему розрахунку енергоресурсів на підприємстві ЖКГ; техніко-економічне обґрунтування комплексної системи контролю і управління енергоресурсами; розробку управлінських рішень щодо впровадження рекомендацій та технологій. Відзначимо, що результати наукових досліджень представників факультету менеджменту впроваджено у виробництво та у навчальний процес.

Про виконання Науково-дослідної роботи № 2/17 «Формування дисперсних квазікристалічних та кристалічних фаз в умовах нерівноважної кристалізації при лазерному легуванні металевих сплавів», керівником якої є професор Василь Гіржон,    доповів доцент кафедри фізики металів Олександр Смоляков. Під час свого виступу він акцентував увагу на величезному обсязі здійсненої науковим колективом роботи на другому етапі з даної тематики. Під час презентації був представлений докладний аналіз напрацювань у цій галузі. Також були перераховані основні наукові результати, котрих досягнуто на поточному етапі роботи, зокрема: патент на винахід «Спосіб поверхневого зміцнення деталей з титанових сплавів», опубліковано 3 статті у журналах, що входять до "Scopus", 2 статті у наукових фахових виданнях України, захищено 8  магістерських робіт та інше.

Про науково-дослідну роботу № 3/17  «Становлення бізнес-інкубаторів на засадах інноваційного розвитку та забезпечення національної фінансово-економічної безпеки» доповіла професор Алла Череп. Передусім вона окреслила перспективність, основні напрями й завдання науково-дослідницької роботи, серед яких - формування стратегії бізнес-інкубаторів за умови співпраці з регіональними вишами та вишами інших країн задля розвитку національної економіки та національної безпеки. Відзначила Алла Череп і наукову новизну роботи. При цьому, мета ІІ етапу НДР полягає в удосконаленні механізмів розвитку бізнес-інкубаторів в Україні, враховуючи стимулювання інноваційної діяльності та розробку системи взаємозв’язків між учасниками бізнес-інкубаторів.

Крім того, Алла Василівна відзначила якісні і кількісні показники цієї роботи, наголосила на кількості наукових публікацій, захищених наукових робіт та важливості розроблених інкубантами інноваційних проектів для розвитку Запорізького регіону. Крім того, науковці економічного факультету взяли участь у відкритті мережі бізнес-інкубаторів на базі Інженерного інституту, Таврійського державного агротехнологічного університету (м. Мелітополь) і в Бердянську. За результатами другого етапу роботи:

-       здійснено аналіз механізмів стимулювання інноваційної діяльності, що застосовуються у світовій практиці;

-       удосконалено механізм стимулювання інноваційної діяльності, з урахуванням іноземного досвіду та ролі бізнес-інкубаторів у цьому процесі;

-       розроблено економічний механізм взаємодії учасників бізнес-інкубаторів;

-       оцінено ефективність діяльності академічних бізнес-інкубаторів в Україні;

-       запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності бізнес-інкубаторів.

Також під час засідання заслухали та обговорили доповідь завідуючого лабораторією професора Олександдра Бражка про «Стан, ефективність та перспективи розвитку ННДЛ біотехнології фізіологічно активних речовин». Так, було відзначено, що в лабораторії виконується значна науково-дослідна робота (захист кандидатських дисертацій, виконання кваліфікаційних робіт, написання статей у наукових фахових виданнях,  науково-дослідна робота аспірантів, магістрів та студентів), а також складено перспективний план розвитку лабораторії. Крім того, Олександр Бражко розповів про подання заявок на участь у наукових конференціях з метою отримання фінансування на виконання наукових проектів, про підготовку науково-педагогічних кадрів, публікацію наукових праць. Так, наприклад, за 2018 рік опубліковано 3 монографії, 1 – за кордоном, отримано 4 патенти та багато інших здобутків.

Своєю чергою, керівник Центру соціологічних досліджень ЗНУ, доцент Ігор Кудінов презентував доповідь про наукові та практичні складові діяльності Центру соціологічних досліджень. Так, за вересень-грудень 2018 року центром було проведено 3 дослідження. Вони стосуються аналізу результатів вступної кампанії 2018 року, опитування на фестивалі «Запорізька книжкова толока» та дослідження для ЕПК. Звітуючи про ці дослідження, доповідач зазначив, що за результатами статистичного аналізу, університет зберігає той самий рівень студентів, що і в минулому році. При цьому, найбільший попит серед абітурієнтів на вступ на такі факультети: ФІФ, СПП, факультет менеджменту, філологічний, юридичний, факультет фізичного виховання. А абітурієнти з найвищими балами ЗНО вступають найчастіше на історичний, математичний факультети та ФІФ. Також він розповів про статевий розподіл абітурієнтів за факультетами (найбільше дівчат на філологічному, ФІФ та СПП, а хлопців – на математичному) і про пріоритети абітурієнтів на ринку освітніх послуг.

За результатами науково-технічної ради всі звіти доповідачів і проекти рішень були одноголосно затверджені.

Голова технічної ради Геннадій Васильчук підкреслив значущість проваджуваної науковцями ЗНУ діяльності. У результаті голосування присутні ухвалили підсумки виконання представлених на розгляд науково-дослідних робіт згідно з технічним завданням і календарним планом та затвердили заключні звіти. Геннадій Васильчук звернув увагу на важливість популяризації,  поширення та  висвітлення на сторінках факультетів і сайті вишу інформації про наукові розробки, практичні здобутки, напрями наукової і дослідницької роботи науковців різних факультетів, що зможе відкрити багато нових перспектив. Також він подякував представникам найактивніших факультетів вишу за їх плідну наукову роботу та підняття рейтингу вишу.

Окрім іншого, учасники засідання розглянули низку питань стосовно рекомендації до друку наукових праць,  монографій, затвердження змісту електронного наукового видання: «Актуальні питання біології, екології та хімії» за фахом «Біологічні науки», а також затвердження тем кандидатських дисертацій, призначення наукових керівників та надання творчої відпустки.

До складу науково-технічної ради університету увійшли представники наукових лабораторій Інженерного інституту (ФОТО):

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2401166853246027

 

 

 

Схожі новини