Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні Науково-методичної ради йшлося про сучасні технології вищої освіти

На засіданні Науково-методичної ради йшлося про сучасні технології вищої освіти

На засіданні Науково-методичної ради йшлося про сучасні технології вищої освіти
25.01.2019 10:39 Все Головні новини Науково-методична рада засідання навчальний відділ наукова бібліотека сучасні технології вищої освіти

Днями у виші відбулося чергове робоче зібрання Науково-методичної ради університету. Варто відзначити, що після утворення нового структурного підрозділу у складі ЗНУ – Інженерного інституту – ця рада вже працювала в оновленому форматі.

Голова НМР, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура під час заходу представив нових членів ради: голів НМР факультетів і кафедр Інженерного інституту ЗНУ – Тетяну Меліхову (факультет економіки та менеджменту), Костянтина Таратуту (факультет металургії), Ірину Арутюнян (факультет будівництва та цивільної інженерії), Анатолія Безверхого (факультет енергетики, електроніки та інформаційних технологій) та Андрія Пожуєва (кафедра природничих наук).

Також учасники засідання розглянули кілька нагальних питань щодо організації освітнього процесу в наступному семестрі – із врахуванням щойно приєднаного складу Інженерного інституту (ЗДІА).

Актуальну в рамках розвитку сучасних технологій вищої освіти тему – масові відкриті онлайн-курси – висвітлив професор кафедри історії Сергій Терно. Доповідач уже має неабиякий досвід із їхньої розробки і виступає автором близько 20 таких курсів, зокрема «Критичне мислення для освітян» на Prometheus. Серед іншого, він розповів присутнім про особливості функціонування таких вітчизняних освітніх платформ як Prometheus та EdEra і про їхні вимоги до розробників.

Під час обговорення даного питання учасники МНР дискутували з приводу специфіки курсів та якості освіти, яка надається дистанційно. Адже онлайн-курси стосуються як гуманітарного циклу, так і технічного. Більшість із присутніх зійшлися на думці, що якісну базову освіту для бакалаврів можуть забезпечувати лише заклади вищої освіти, де молодь має можливість у безпосередньому спілкуванні із професорами та кваліфікованими викладачами осягати досвід і результати їхніх багаторічних напрацювань. Проте доволі актуальними на ринку освіти і такими, що відповідають стандартам якості, є різноманітні онлайн-курси з підвищення кваліфікації, призначені для магістрів, і загалом для забезпечення тих категорій слухачів, які з різних причин не можуть відвідувати виш (галузь управління, інклюзивна освіта, професійний спорт тощо).

У рамках дискусії також обговорили питання щодо методів забезпечення якості онлайн-освіти, до якої крокують і представники ЗНУ. Багато запитань поставили учасники засідання Сергію Терну як фахівцю з даного напряму. Також були внесені пропозиції щодо підготовки презентації й проведення семінару на наступному засіданні, які б докладно ознайомили голів МНР структурних підрозділів із темою – для подальшої її популяризації серед викладачів ЗНУ.

Продовжуючи тему впровадження новітніх освітніх технологій, голова МНР математичного факультету, доцент кафедри комп’ютерних наук Олена Пшенична презентувала присутнім можливості, які надає викладачу та доповідачу застосування інтерактивного обладнання в освітньому процесі.

Варто зауважити, що ЗНУ наразі взяв курс на забезпечення аудиторій новітньою мультимедійною технікою й відповідними smart-технологіями. Проте далеко не всі викладачі використовують ці можливості як у роботі зі студентами, зокрема з тими спеціальностями, які потім працюватимуть у галузі шкільної та дошкільної освіти, так і для різного роду презентацій. Тому існує необхідність у рамках «Школи педагогічної майстерності» створити спеціальний курс для викладачів університету і навчати їх використовувати мультимедійні засоби в освітньому процесі. Із цього приводу проректор Олександр Гура зауважив, що сьогодні представники ЕПК у даній галузі йдуть попереду самого університету, адже активно використовують ресурси спеціалізованої аудиторії № 226 (навч. корп. № 2).

Про процедуру підготовки рукописів та рецензування навчально-методичної літератури, відповідальність кафедр і факультетів університету за їхню якість тощо докладно розповіла присутнім методист бюро з навчально-методичної роботи навчального відділу Наталія Мацюх. Надалі керівник навчального відділу Людмила Нестеренко надала роз’яснення для нових членів МНР стосовно процедури затвердження навчально-методичної літератури та супроводжувальних документів, за якість яких мають відповідати усі ланки, задіяні у цьому процесі (кафедра, факультет, НМР, Вчена рада ЗНУ). Фахівці навчального відділу також відповіли на запитання присутніх в аудиторії, розглянули й інші робочі питання й окреслили завдання на наступне засідання.

Про розрізнення понять «автор» та «укладач», про відповідні їхні функції, а також про уніфіковані вимоги до оформлення цитувань і посилань згідно із ДСТУ 8302:2015 розповіла для учасників МНР директор наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала. Дані вимоги представлені на сайті вишівської бібліотеки за покликанням: http://library.znu.edu.ua/2371.ukr.html

Окрім іншого, доповідач повідомила, що для науковців ЗНУ продовжено доступ до матеріалів наукометричної бази Web of Science, а незабаром буде відкрито й доступ до платформи Scopus. Нагадали у черговий раз керівникам науково-методичних рад підрозділів університету і про необхідність дотримання антиплагіатних вимог.

Наразі керівництво МНР планує збирати наступні засідання на базі Зали європейських студій (мультимедійна аудиторія №61, корп. № 1), аби мати можливість використовувати цей ресурс для різного роду демонстрацій та презентацій доповідей.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2406821312680581

 

Олена Хлистун

Схожі новини