Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професор Федір Турченко прочитав публічну лекцію про перше сторіччя Соборності України

25.01.2019 14:04 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет лекція патріотичне виховання День Соборності України

Двадцять третього січня на базі книгарні «Є» відбулася лекція професора історичного факультету ЗНУ, видатного вченого-історика Федора Турченка «Перше століття Соборності України: минуле, сьогодення, майбутнє». Організатори заходу – представники книгарні «Є» та Запорізького національного університету – приурочили його до 100-річчя від дня проголошення Акту Злуки Західноукраїнської Народної Республіки (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянської Великої України, яке відзначали 22 січня 2019 року.

У своєму виступі Федір Григорович нагадав присутнім про те, що рівно 100 років тому – 22 січня 1919 року – на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, говорилося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

У 71 річницю Акту злуки, 22 січня 1990 року, в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель та вшанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Це свідчить, зокрема про розуміння нашими сучасниками важливості соборності для становлення й розвитку української держави.

У лекції відомого вченого йшлося про історичне значення Акту злуки, вплив на сьогодення і майбутнє України, про його важливість у нинішні нелегкі для нашої держави часи тощо.

Присутні на заході із великою цікавістю прослухали захопливу лекцію науковця та поставили йому чимало запитань щодо актуальної для них теми.

Прослухати лекцію Федора Турченка можна за покликанням: https://bit.ly/2Whhhak

Фотогалерея: