Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ презентує виставку «Петриківський пишноцвіт Наталії Рибак»

31.01.2019 09:44 Все Головні новини Наукова бібліотека арт-простір виставка

Наукова бібліотека ЗНУ запрошує всіх охочих до перегляду персональної виставки майстрині з Петриківки Наталії Рибак.

За словами художниці, у її рідному селищі майже кожна жінка володіє технікою петриківського розпису. Раніше за рахунок цього вида мистецтва селяни-митці виживали у скрутний час. А сьогодні самобутній український живопис поєднує нас із таємничими традиціями предків, де малюнок мав значення сакрального символізму. Природа та людина були тісно пов’язані між собою, довколишній світ зображався у вигляді рослинно-тваринних орнаментів. Соціально-побутова тематика вважалась менш популярною. Але в сучасних роботах Наталії Михайлівни можна побачити талановито відтворені нею сценки із життя українців: весілля, жнива, вигін худоби, колоритні фольклорні сюжети («В саду гуляла», «Несе Галя воду…», «Ой, піду я до млина») тощо.

Отже, арт-простір університетської книгозбірні чекатиме на відвідувачів, яким буде цікаво переглянути чудові розписи художниці, зібрані у ретроспективну виставку «Петриківський пишноцвіт». Ця експозиція включає не тільки пишнобарвні малюнки, що висвітлюють творчий шлях Наталії Рибак впродовж 1985–2018-го років, а й вироби з деревини.

Пані Наталія народилася 30 серпня 1958 року в селі Попово-Балівка на Дніпропетровщині в родині вчителя історії та бібліотекарки. Батьки прищепили доньці любов до української давнини й народної спадщини, глибокий інтерес до книжкового світу. Спеціальність «художник розпису по дереву» вона набула в Петриківському професійно-технічному училищі. А згодом її запросив в учениці талановитий молодий педагог Андрій Пікуш, від якого юна мисткиня наслідувала найголовніше – любов до старих традицій, які з часом стає дедалі важче зберігати.

Популярність Наталії Рибак поширюється за межі України. Вона щороку достойно представляє Україну на міжнародному Ягелонському ярмарку в Любліні, на Українському фестивалі в Ризі, на VІІІ Національному фольклорному фестивалі «Море от ритми» в Болгарії.  Життєдайне, сонячне мистецтво Наталії Рибак, сповнене справжньої української краси й зворушливої щирості, не знає ніяких кордонів.

5 лютого 2019 року наукова бібліотека ЗНУ запрошує на урочисте відкриття виставки «Петриківський пишноцвіт Наталії Рибак» та приєднатися до майстер-класу, який буде проводити знаменита художниця. Усі бажаючі зможуть познайомитися з таємницями петриківського розпису, зануритись у барвистий вирій справжнього мистецького чарівництва.

Наукова бібліотека