Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося чергове засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося чергове засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося чергове засідання Вченої ради
01.02.2019 14:45 Все Головні новини Вчена рада наукова діяльність факультет фізичного виховання цивільний захист приймальна комісія Запорізький металургійний коледж Запорізький гідроенергетичний коледж

Днями в Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання Вченої ради. Її учасники заслухали доповіді про підсумки наукової роботи в 2018 році, про ефективність діяльності факультету фізичного виховання й про стан, проблеми та перспективи функціонування системи цивільного захисту в університеті, а також розглянули низку питань, пов’язаних із функціонуванням вишу.

На початку ректор ЗНУ Микола Фролов зазначив, що на засіданні присутні 43 учасники Вченої ради, тож виконано умову про наявність кворуму, а всі рішення, ухвалені під час заходу, легітимні. Він привітав присутніх на засіданні представників Інженерного інституту ЗНУ – його директора Геннадія Коломойця, деканів факультетів, директорів коледжів і представників студактиву.

Ректор, звертаючись до присутніх, закликав усіх керівників факультетів, структурних підрозділів вишу та студради активно взаємодіяти з представниками Інженерного інституту, аби пришвидшити процес інтеграції його викладачів і студентів.

Цього дня першим пунктом порядку денного стала доповідь проректора з наукової роботи ЗНУ Геннадія Васильчука «Про підсумки наукової роботи в ЗНУ в 2018 році та завдання щодо підвищення її ефективності».

У своєму виступі Геннадій Миколайович нагадав присутнім про розгалужену структуру науково-дослідної частини вишу. Зокрема, він підкреслив, що в 2018 році розпочали свою діяльність Центр спортивного права і Український міжуніверситетський навчально-науковий «Шекспірівський центр». Він зупинився на основних досягненнях і перспективах подальшого розвитку науково-консультаційного центру юридичної лінгвістики, навчально-науково-виробничого центру «Екологія», навчально-науково-виробничого центру «Металспецпроект», лабораторії «Дослідження проблем службового права», лабораторії «Науки про землю», лабораторії археологічних досліджень, лабораторії біохімії та фармакології спорту, лабораторії клітинної та організменної біотехнології, лабораторії українознавчих студій, лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій і лабораторії біотехнології фізіологічно активних речовин.

Проректор прозвітував про ефективність використання коштів, виділених зі спецфонду на утримання науково-дослідних лабораторій, що діють на базі різних факультетів університету.

У його звіті також йшло по виконання госпдоговорів, зокрема про співробітництво науковців математичного факультету з КБ «Південне», що працює в галузі ракетобудування. У його рамках виконано дві госпдоговірні  НДР на загальну суму 300 тис грн. Згадав доповідач і про співробітництво із ПАТ «Мотор-Січ», на сьогодні у рамках цієї співпраці виконується госпдоговір на науково-дослідну роботу на загальну суму 450 тис грн.

Також він згадав, що у 2018 році науковці ЗНУ подали 73 заявки на участь у конкурсах із метою отримання фінансування на виконання наукових проектів (зокрема, на участь у конусі Міністерства освіти і науки,  у вітчизняних й міжнародних конкурсах).

Минулого року представники ЗНУ отримали 4 патенти на винаходи, 2 патенти на корисну модель і 5 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір.

У доповіді Геннадія Васильчука йшлося про публікації науковців у вітчизняних та міжнародних виданнях, індекс Хірша у Scopus, який мають наші науковці, про наукові видання вишу тощо.

Водночас Геннадій Миколайович нагадав присутнім про питання, які на сьогодні потребують особливої уваги колективу університету.

Після обговорення доповіді й проекту рішення професор історичного факультету Федір Турченко запропонував організувати виставку наукових досягнень факультетів, яка б сприяла їхній презентації й розповсюдженню знань про успіхів науковців вишу. Цю пропозицію підтримав і ректор Микола Фролов.

Своєю чергою, під час обговорення доповіді Микола Олександрович наголосив на тому, що на сьогодні розвиток науки має бути серед пріоритетів вишу. Він підкреслив, що під час об’єднання ЗНУ та ЗДІА особливу увагу приділено тому, щоб зберегти весь науковий і кадровий потенціал Запорізької державної інженерної академії вже як Інженерного інституту. На сьогодні необхідно докласти зусилля, аби взаємно посилити наукові галузі діяльності. Зокрема, йдеться про відкриття в Інженерному інституті 2 спеціалізованих вчених рад із захисту дисертаційних робіт. Нагадаємо, що в ЗНУ зараз діють 7 таких спеціалізованих вчених рад.

Крім того, ректор поділися з учасниками Вченої ради деякими стратегічними планами, зокрема намірами відкрити на базі переданої ЗНУ будівлі, що знаходиться за адресою пр. Соборний, 77, спеціалізованого лабораторного корпусу тощо.

Другим питанням порядку денного стала доповідь декана факультету фізичного виховання Миколи Малікова про ефективність діяльності факультету.

Зокрема, Микола Васильович зазначив, що на сьогодні на 6 кафедрах факультету працює 61 викладач, із них – 8 професорів, докторів наук і 39 – доцентів, кандидатів наук. Він розповів про кадрове забезпечення, зокрема про те, що на сьогодні в аспірантурі навчається 5 викладачі, а в докторантурі – 2. У цьому році планується захист 4 кандидатських та 1 докторської дисертації. Викладачами та співробітниками факультету за звітний період (3 роки) опубліковано 6 монографій, більше 205 статей (із них 80% – у фахових виданнях). Крім цього, опубліковано 174 тез конференцій, конгресів та з’їздів різного рангу, отримано 5 авторських свідоцтв. Науковцями факультету фізичного виховання опубліковано 6 статей у міжнародних наукометричних базах даних Scopus, Web of science.

На сьогодні на факультеті навчаються 1789 студентів. Це – найбільша цифра, порівняно з іншими факультетами. Із них 965 – на денній формі навчання. При цьому за кошти юридичних і фізичних осіб навчаються 1530 осіб, тобто 85,5% студентів.

Серед іншого, Микола Васильович закцентував увагу присутніх на спортивних досягненнях студентів факультету. За звітний період на чемпіонатах світу, Європи й на на кубках світу та Європи вони отримали 4 золоті, 9 срібних і 9 бронзових нагород. На чемпіонатах України –  38 золотих, 45 срібних і 29 бронзових нагород. На чемпіонатах  України серед студентів – 27 золотих, 28 срібних і 34 бронзових нагород.

Його виступ доповнила співдоповідач Валентина Горлач, яка вказала на основні здобутки факультету фізичного виховання за звітний період, а також - на напрямки роботи, яким його колектив має приділити особливу увагу.

Після обговорення проекту рішень і внесення до нього певних доповнень, присутні одностайно проголосували за його схвалення.

Своєю чергою, провідний фахівець штабу цивільного захисту ЗНУ Павло Коренков доповів про стан, проблеми та перспективи функціонування системи цивільного захисту в університеті. У проекті рішення йшлося не лише про необхідність проводити інструктажі та бесіди зі співробітниками та інформувати студентів щодо питань цивільного захисту, але й пропотребу організувати лекції для відповідальних за питання цивільного захисту осіб за участю фахівців Навчально-методичного центру цивільного захисту населення обласного управління ДСНС України в Запорізькій області. Крім того, згідно проекту рішення, заплановано провести ідентифікацію об’єкту (університету) та узгодити її з державним інспектором цивільного захисту та техногенної безпеки. А також – провести незалежну експертизу планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій.

На завершення засідання Вченої ради її учасники ухвалили низку важливих рішень, пов’язаних із різними галузями функціонування університету. Зокрема, вони затвердили Правила прийому до Запорізького національного університету у 2019 році (доповідач – відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко). Також присутні проголосували за низку важливих документів, пов’язаних з успішним проведенням вступної кампанії-2019. Зокрема, йдеться про: «Положення про відбіркову комісію Запорізького національного університету», «Положення про апеляційну комісію Запорізького національного університету», «Положення про предметну екзаменаційну комісію та комісію для проведення співбесід Запорізького національного університету» й про «Положення про фахову атестаційну комісію Запорізького національного університету».

Крім того, під час заходу затвердили «Правила прийому до Запорізького металургійного коледжу ЗНУ у 2019 році» та «Положення про приймальну комісію Запорізького металургійного коледжу ЗНУ» (доповідач – директор коледжу (доповідач – директор коледжу Лариса Тютюнник). А також – «Правила прийому до Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ у 2019 році» та «Положення про приймальну комісію Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ» (доповідач – директор коледжу Віктор Черненко).

Затвердили під час засідання і Положення про адміністративну та  педагогічну раду Запорізького металургійного коледжу ЗНУ й аналогічні документи для Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ.

Серед пунктів «Різного» цього дня були таке питання, як затвердження кандидатур студентів ЗНУ на отримання стипендій (Президента України, Кабінету Міністрів України, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, іменних стипендій від ВАТ «Запоріжсталь») у першому півріччі 2019 року (доповідач – перший проректор Олександр Бондар). За кандидатури стипендіатів присутні проголосували одностайно.

Ухвалили також склад Ради з академічної доброчесності, яка відтепер буде функціонувати в ЗНУ (доповідач – проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук).

Учасники Вченої ради проголосували за перейменування Відділу діловодства, архіву та режимної роботи на Відділ режимно-секретної роботи, документального забезпечення та архіву. А також – за рекомендацію професора Федора Турченка до робочої групи з реабілітації при Запорізькій обласній державній адміністрації та за низку інших поточних питань діяльності ЗНУ.

Ректор Микола Фролов подякував усім присутнім за плідну роботу під час засідання.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини