Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ відвідали міжнародну конференцію

Правники ЗНУ відвідали міжнародну конференцію

04.11.2008 11:44 Юридичний факультет

30-31 жовтня у Києві пройшла міжнародна конференція «Реформування процедур накладення адміністративних стягнень і застосування заходів адміністративного примусу». Одним із її учасників була делегація юридичного факультету Запорізького Національного.

У складі делегації столицю відвідали декан юридичного факультету ЗНУ Тетяна Коломоєць, старший викладач кафедри адміністративного та господарського права Ольга Мєліхова, аспірант Павло Лютіков та студент магістратури Михайло Віхляєв. Організаторами конференції виступили Центр політики-правових реформ, Офіс координатора ОБСЄ в Україні та Німецький фонд міжнародного правового співробітництва. Крім представників організаторів захід зібрав у одній залі ще й працівників Верховного Суду України, викладачів провідних ВНЗ (Харківський національний університет внутрішніх справ, КНУ ім. Т. Шевченка, Одеський національний університет внутрішніх справ та ін.) та науковців.
За словами Тетяни Коломоєць: «Основною метою конференції було передивитись Кодекс про адміністративні проступки, бо його було прийнято ще у 1984. Різні проекти Кодексу обговорюються з 2004 року – ця проблема є досить назрілою для України. Всі теми, обговорені на науковому заході на сьогодні є досить актуальними для України. Це є «Заходи адміністративного примусу під час здійснення адміністративного нагляду і контролю», «Заходи адміністративного примусу під час здійснення адміністративного нагляду і контролю в сферах окремого регулювання» , «Зарубіжний досвід врегулювання адміністративної делікатної процедури і пропозиції щодо реформування в Україні», «Основні напрямки удосконалення процедури застосування адміністративних стягнень в Україні» та «Заходи адміністративного примусу в процедурі застосування адміністративних стягнень в Україні та Німеччині» .
Міжнародний сегмент конференції представили доповіді Отто Люхтергандта (доктор права, професор Університету Гамбургу) «Виконання адміністративного права та права забезпечення громадської безпеки в Німеччині» та Альбрехта Штанге (старший прокурор Федеральної землі Нижня Саксонія, ФРН) «Процедура накладення грошового штрафу за порушення порядку». Зокрема, пан Штанге зауважив, що людям, які палять в публічних місцях у Німеччині спочатку роблять попередження, потім стягують штраф, а потім на шість тижнів направляють на громадські роботи – фарбування парканів та прибирання вулиць.
Декан юридичного факультету зазначила: «Висновком конференції стало те, що новий Кодекс про адміністративні порушення Україні необхідний. Нам потрібна система адекватних стягнень за правопорушення, потрібна нова термінологія. Бо такі вирази, як, наприклад, «населення» і «таке інше» є занадто неконкретними для сучасної юриспруденції. Ми ж отримали справжнє задоволення від спілкування з колегами та привезли в університет багато цікавої літератури».

Катерина ГОПЕНКО