Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ викладачів ознайомили з ігровими та діяльнісними методами навчання

У ЗНУ викладачів ознайомили з ігровими та діяльнісними методами навчання

У ЗНУ викладачів ознайомили з ігровими та діяльнісними методами навчання
11.02.2019 10:23 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології тренінг для викладачів Нова українська школа ігрові та діяльнісні методи навчання

Відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України Про затвердження плану розроблення та імплементації модулів «Навчання через гру» у програми підготовки педагогів, 8 лютого відбувся перший тренінг для викладачів Запорізького національного університету та Економіко-правничого коледжу ЗНУ, що забезпечують підготовку студентів спеціальностей «Початкова та дошкільна освіта». Запорізький національний університет входить до пілотного проекту щодо впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання.

Тренінг проходив за сприяння фонду LEGO, мета якого полягає в побудові майбутнього, де навчання через гру дає дітям можливість стати творчими, зацікавленими учнями, що вчаться все життя.

Із вітальним словом до учасників тренінгу звернувся проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, доктор педагогічних наук, професор  Олександр Гура.  Він наголосив на значущості пілотного проекту для Запорізького національного університету в підготовці здобувачів освіти педагогічних спеціальностей. Олександр Іванович запевнив, що в ЗНУ найближчим часом з’явиться лабораторія початкової та дошкільної освіти, з обладнанням, що відповідає організації освітнього простору Нової української школи.

Фонд LEGO спрямований на те, щоб побудувати майбутнє, де навчання через гру дає дітям можливість стати творчими, зацікавленими учнями, що постійно навчаються.

Під час тренінгу викладачі ознайомилися з історією заснування компанії LEGO, переконалися у значущості ігор з набором LEGO для розвитку сприймання, пам’яті, мислення, уваги дітей та соціалізації особистості.

Учасники тренінгу ознайомилися з базовими вправами та іграми спрямованими на формування ключових компетентностей у дошкільників та дітей початкової школи. Викладачі робочої групи виконували вправи для знайомства з цеглинками LEGO, вправи для розвитку творчої уяви та креативності, вправи на розвиток мислення, аналіз і розуміння власних емоцій, вправи для розвитку вмінь роботи в команді тощо. Учасники практикувалися використовували 6 цеглинок LEGO під час ранкової зустрічі, яка є обов’язковим етапом навчання першокласників в Новій українській школі.

Завдяки тренеру Олені Черевичній, викладачі університету та коледжу на власному досвіді переконалися, що навчання через гру відбувається через радісну, активну участь, змістовний, мотиваційний та соціально інтерактивний досвід.

Керівник робочої групи, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки Юлія Зубцова запевнила, що викладачі ЗНУ готові брати активну участь у розробці спецкурсу «Навчання через гру» для майбутніх вихователів та вчителів початкової школи.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2433569476672431

 

Факультет соціальної педагогіки та психології

 

Схожі новини