Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представник обласної прокуратури Ігор Кузів провів лекцію для студентів юридичного факультету

12.02.2019 09:09 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес лекція правнича компетентність

На юридичному факультеті ЗНУ існує давня традиція плідної роботи із співробітниками прокуратури Запорізької області. Зокрема, у рамках цієї співпраці представники прокуратури регулярно проводять лекції для студентів вишу, висвітлюючи практичні аспекти правової галузі, новели у вітчизняному законодавстві тощо.

Дев’ятого лютого зі студентами різних курсів юридичного факультету зустрівся прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Запорізької області Ігор Кузів.

На початку заходу декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць наголосила на важливості зустрічі студентів із провідними юристами-практиками для набуття професійних компетенцій. Тож такі заходи організовують, зокрема на виконання спільного наказу «Про співпрацю та комунікацію між відомствами», який у жовтні 2017 р. підписали Генеральний прокурор України Юрій Луценко й Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.  Цей документ передбачає залучення прокурорів до проведення правоосвітніх навчань школярів та студентів, а також оголошення щорічних конкурсів творчих та наукових робіт на теми прокурорсько-слідчої діяльності серед студентів. Зазначена спільна ініціатива Генеральної прокуратури України та Міністерства освіти і науки України з питань організації та проведення освітніх проектів і заходів була підтримана і в цьому році.

Перед тим, як почати лекцію щодо законодавства України, присвяченого запобіганню та протидії корупції, доповідач згадав про успішну участь студентів вишу в ІІ щорічному конкурсі творчих та наукових робіт на теми прокурорсько-слідчої діяльності, який цього року організатори присвятили темі «10 кроків прокурора для запобігання корупції». Серед його переможців – і студенти юридичного факультету ЗНУ, науковим керівником яких стала декан Тетяна Коломоєць.

Ігор Васильович привітав переможців і побажав їм подальших успіхів на шляху до побудови правничої кар’єри. Також він запевнив, що ознайомився з роботами всіх представників Запорізької області на відбірковому етапі й із задоволенням відзначив їхню практичну спрямованість і можливість втілити певні пропозиції у життя.

Під час лекції йшлося про Закон України «Про запобігання корупції», прийнятий у 2014 році. Спікер розглянув такі поняття, як корупційне правопорушення та правопорушення, пов’язані з корупцією. Він нагадав присутнім, що на сьогодні існує чотири види відповідальності за корупцію: кримінальна, адміністративно-правова, цивільна та дисциплінарна. На конкретних прикладах Ігор Кузів розглянув різні види корупційних правопорушень, зокрема згадав про новели у кримінальному та кримінально-процесуальному кодексах, пов’язаних зі змінами в цій галузі права.

Під час заходу доповідач постійно ставив запитання аудиторії, аби отримати від студентів зворотній зв’язок і перевірити їхні знання. Своєю чергою, майбутні правники скористалися можливістю поставити запитання представнику прокуратури.

Декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць після завершення заходу подякувала почесному гостю ЗНУ й висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю між прокуратурою Запорізької області й закладом вищої освіти, який готує сучасних висококваліфікованих фахівців у галузі права.

Таміла Тарасенко