Стара версія
Головна сторінка / Викладачі / Явтушенко Олександр Вікторович

Явтушенко Олександр Вікторович

ЗНУ Викладачі Інженерний інститут ЗНУ Факультет металургії Кафедра обробки металів тиском

доктор технічних наук, професор

Дисципліни

• Обробка металів тиском
  • Технологія нагріву та нагрівальне обладнання в обробці тиском
  • Технологія кування та об’ємного штампування
  • Обладнання ковальсько-штампувальних цехів
  • Числові методи рішення інженерних задач
  • Автоматизоване проектування процесів обробки металів тиском

Розклад консультацій

Біографія

Народився 20 лютого 1948 року у с. Новоіванівка Оріхівського району Запорізької обл. В 1970 році закінчив Запорізький машинобудівний інститут по спеціальності «Машини та технологія обробки металів тиском». З 1969 по 2017 роки працював в Запорізькому національному технічному університеті на посадах від лаборанта до професора кафедри. З 1994 по 2000 роки працював заступником, а потім деканом автомеханічного факультету ЗНТУ. З 2000 по 2006 роки працював завідувачем кафедри обробки металів тиском ЗНТУ. З 2017 року працює завідувачем кафедри обробки металів тиском Запорізької державної інженерної академії, а від 2019 р. Інженерного інституту Запорізького національного університету.

Наукова робота

Явтушенко О.В. – фахівець у галузі технології та обладнання обробки металів тиском. Кандидатська та докторська дисертації були присвячені розвитку методів розрахунку кривошипних пресів.

Опубліковано більше 130 наукових праць, в тому числі 3 монографії, 3 навчальних посібника, 8 винаходів.

Основні напрями наукової діяльності:

• Розвиток методів розрахунку систем кривошипних пресів з метою оптимізації їх параметрів.
  • Автоматизоване проектування процесів та обладнання для обробки тиском.

Керівник комплексної науково-дослідної роботи кафедри обробки металів тиском на тему: «Розробка та удосконалення технологічних процесів та обладнання обробки металів тиском» (4-1 ДВ/18) у 2018-2019 рр.

Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

Явтушенко Олександр Вікторович