Стара версія
Головна сторінка / Викладачі / Проценко Віктор Максимович

Проценко Віктор Максимович

ЗНУ Викладачі Інженерний інститут ЗНУ Факультет металургії Кафедра обробки металів тиском

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник

Дисципліни

• Калібровка, обтискне та сортове виробництво;
  • Теорія та технологія точної прокатки штаб;
  • Прокатка сортового прокату.

Розклад консультацій

• вівторок, середа, четвер – з 10:00 до 13:00

Біографія

Народився 21.07.58 р. у м. Запоріжжя. Закінчив Запорізький індустріальний інститут (на цей час Інженерний інститут ЗНУ) у 1980 році по спеціальності «Металургія кольорових металів». Закінчив очну цільову аспірантуру при Московському інституті сталі і сплавів у 1986 р. по спеціальності 05.16.03 по спеціальності «Металургія рідкісних і кольорових металів». У 1987 р. захистив кандидатську дисертацію. У 2000 р. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника.

Після закінчення інституту у 1980 р. працював інженером-технологом на НВО «Моторобудівник» (на цей час АТ Мотор-Січ). У 1980 – 1982 рр. служив в армії. З 1982 р. працював у Державному науково-дослідному і проектному інституті титану по 2005 р. Займав посади інженера, м.н.с., н.с., с.н.с., зав. сектором, вченого секретаря, заст. генерального директора по науковій роботі. Після 2005 р. був консультантом по титановому проекту при розробці техніко-економічного обґрунтування виробництва титанового пігменту на фірмі KTP спільно з фірмою MAN Ferrostaal Aktiengesellschaft.

У 1994 р. закінчив вищу школу підприємництва при Національному економічному університеті (м. Київ). Лекції читали французькі викладачі. У 1994 р. на протязі 2 – х місяців був у Франції на стажуванні на фірмі PRODEM.

З 2010 р. працюю доцентом на кафедрі Обробки металів тиском факультету металургії Запорізької державної інженерної академії (на цей час Інженерний інститут ЗНУ).

Маю подяки від Міністерства промислової політики України. Виступав з докладами на конференціях, у т.ч. міжнародних. Брав участь у міжнародних науково-дослідницьких проектах, що фінансувалися Українським науково-технологічним центром. Маю винаходи, патенти, наукові публікації, навчальні посібники і методичні рекомендації для студентів.

Наукова робота

Відповідальний виконавець науково-дослідної роботи, що виконувалася в рамках основного робочого часу викладачів (Наказ ЗДІА № 558-01 від 30.12.14 р.) «Дослідження та вдосконалення технологічних процесів та конструкцій агрегатів обробки металів тиском» (№4-1ДВ/15), ЗДІА, 2015 - 2017 рр.

Відповідальний виконавець у спільних українсько-американських проектах УНТЦ (Український науково-технологічний центр) №№ 2459, 1248, 816 – виробництво титану, титанових порошків і виробів з них, виробництво пігментного діоксиду титану, електроліз титану і магнію, електротермія титанових сплавів.

Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

Проценко Віктор Максимович