Головна сторінка / Викладачі / Ніконова Зоя Андріївна

Ніконова Зоя Андріївна

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення

Кандидат технічних наук, професор. Заслужений працівник освіти України

Розклад консультацій

Понеділок: 12:00 – 13:00

• Дистанційно – Zoom

Ідентифікатор: 2226938823

Пароль: 208115

• Очно: ауд. 209, 10 корпус ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ

Дисципліни

• Основні напрями наукових досліджень в галузі автоматизації та приладобудування електронної техніки
  • Основи інформаційних систем
  • Вступ до спеціальності
  • Твердотільні компоненти мікро- та наноелектроніки
  • Мікроелектронні інформаційні системи

Біографія

У 1977 році з відзнакою закінчила Запорізький індустріальний інститут за спеціальністю «Напівпровідники і діелектрики». У 1997 році захистила кандидатську дисертацію в Херсонському державному технічному університеті, у 1999 - отримала вчене звання доцента кафедри фізичної та біомедичної електроніки, у 2003 – присвоєно вчене звання професора Запорізької державної інженерної академії. Постійно підвищує свій кваліфікаційний рівень на підприємствах міста (2013 р, 2018р., 2021р.) як «Елемент Перетворювач» за темою «Інноваційні напівпровідникові технології в мікро- та наноелектроніці», навчальних закладах України – Херсонський державний технічний університет (2018р), Запорізький національний університет (2023р), міжнародне стажування з отриманням сертифікату у Польщі (2021р.) «Innovative forms of modern education on the example jf GOOGLE MEET, GOGLE CLASSROOM PLATFORMS», «Інноваційні форми онлайн навчання з використанням платформ Microsoft Teams та Office 365» 2022р. «Інтерактивні технології змішаного навчанняпри підготовки бакалаврів та магістрів в країнах Європейського Союзу та Україні» 2023р.

1997 – 2000 р. обіймала посаду заступника декана заочного факультету, 2000 – 2009 р. – декана факультету електронної техніки, 2009 – 2016 р. – проректора з науково – педагогічної роботи.

Стаж викладацької роботи 45 років.

Наукова робота

Автор понад 350 наукових праць, (https://scientific-rating.znu.edu.ua/) з них 4 статті, що входять до наукометричної бази Scopus (https://is.gd/2t391U) , 10 навчальних посібників, 3 монографії, 4 патенти, 2 авторських свідоцтва, 60 – навчально–методичних праць до виконання лабораторних та практичних робіт.

Веде активну роботу по залученню студентів та аспірантів до наукової роботи, у 1998, 2001, 2005, 2008 роках студенти, які писали дослідні роботи під керівництвом проф. Ніконової З.А., здобули призові місця на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Інноваційні технології в навчальному процесі в контексті Болонського процесу», у 2014 та 2016 роках стали переможцями та отримали сертифікати : «Краща наукова студентська робота» на Міжнародних науково – практичних конференціях «Напівпровідникові матеріали, інформаційні технології та фотовольтаїка», у 2019 році на ХІІ університетській науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука 2019», у 2021 році на Х11 Міжнародній науково –практичній Інтернет- конференції «Сучасний рух науки», підготувала 87 наукових праць зі студентами, керівник 5 аспірантів, якими опубліковано 28 статей у фахових та міжнародних виданнях,

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність неодноразово отримувала грамоти та подяки ректора вузу. Нагороджена багатьма почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради, Почесним Знаком Ленінської районної адміністрації м. Запоріжжя, Знаком «Відмінник освіти України». У 2010 році отримала почесне звання «Заслужений працівник освіти України», у 2012 році – Орден 3 ступеня «За заслуги перед Запорізьким краєм».

Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

Ніконова Зоя Андріївна