Стара версія
Головна сторінка / Викладачі / Ніконова Зоя Андріївна

Ніконова Зоя Андріївна

ЗНУ Викладачі Інженерний інститут ЗНУ Кафедра мікроелектронних інформаційних систем

кандидат технічних наук, професор

Дисципліни

• Основи конструювання в мікро – та наноелектроніці.
  • Моделювання та проектування мікро – та наносистем.

Розклад консультацій

• Вівторок 13.00 – 14.00,
  • четвер 13.00 – 15.00

Біографія

У 1977 році з відзнакою закінчила Запорізький індустріальний інститут за спеціальністю «Напівпровідники і діелектрики». У 1997 році захистила кандидатську дисертацію в Херсонському державному технічному університеті, у 1999 - отримала вчене звання доцента кафедри фізичної та біомедичної електроніки, у 2003 – присвоєно вчене звання професора Запорізької державної інженерної академії.

Наукова робота

Автор 256 наукових праць, з них 179 наукові публікації, 6 навчальних посібників під грифом МОНУ, 4 – з грифом ЗДІА, 2 монографії, 4 – патенти, 2 – авторських свідоцтва, 59 – навчально–методичних праць до виконання лабораторних та практичних робіт.

Веде активну роботу по залученню студентів та аспірантів до наукової роботи, у 1998, 2001, 2005, 2008 роках студенти, які писали дослідні роботи під керівництвом проф. Ніконової З.А., здобули призові місця на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Інноваційні технології в навчальному процесі в контексті Болонського процесу», у 2014 та 2016 роках стали переможцями «Краща наукова студентська робота» на Міжнародних науково – практичних конференціях «Напівпровідникові матеріали, інформаційні технології та фотовольтаїка», підготувала 67 наукових праць зі студентами, керівник 5 аспірантів, якими опубліковано 28 статей у фахових та міжнародних виданнях, 1997 – 2000 р. обіймала посаду заступника декана заочного факультету, 2000 – 2009 р. – декана факультету електронної техніки, 2009 – 2016 р. – проректора з науково – педагогічної роботи. За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність неодноразово отримувала грамоти та подяки ректора вузу. Нагороджена багатьма почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради, Почесним Знаком Ленінської районної адміністрації м. Запоріжжя, Знаком «Відмінник освіти України». У 2010 році отримала почесне звання «Заслужений працівник освіти України», у 2012 році – Орден 3 ступеня «За заслуги перед Запорізьким краєм».

Коло наукових інтересів: «Інноваційні напівпровідникові технології в мікро - та наноелектроніці».

Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

Ніконова Зоя Андріївна