Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбувся медіатренінг із розслідувань у галузі прав людини

13.02.2019 10:11 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики Бюро аналітично-розслідувальної журналістики проектна діяльність тренінг

Восьмого-дев’ятого лютого на факультеті журналістики Запорізького національного університету спільно з ГО «Спілка молодих незалежних журналістів» провели другий модуль тренінгів для журналістів і блогерів. Захід походив у рамках роботи Бюро аналітично-розслідувальної журналістики, що функціонує в ЗНУ за підтримки Посольства США в Україні.

На тренінг «Розслідування в галузі прав людини та професійні стандарти» приїхали журналісти, активісти, держпрацівники із Запорізької, Донецької, Луганської, Дніпропетровської та Одеської областей.

Тренерка з Києва Надія Бабинська (Вірна) розповіла про особливості висвітлення конфліктно-чутливих тем, зокрема про права людини, як їх дотримуватись у медіа, та про політику відкритих даних.

«Дуже цікава в нас вийшла розмова, відчувається згуртованість колективу», – поділилася вона враженнями від участі в заході.

Метою тренінгу було формування практичних навичок у проведенні журналістських розслідувань у галузі прав людини з дотриманням професійних стандартів журналістики та робота з відкритими реєстрами даних.

Кожен мав змогу на прикладних кейсах розібрати ту чи ту ситуацію та виступити критиком журналістських матеріалів.

Наступного дня учасники тренінгу працювали із сайтами відкритих даних та українськими реєстрами.

Учасниця тренінгу Наталія Криворучко з м. Токмак Запорізької області поділилася своїми враженнями: «Нещодавно я вирішила підготувати статтю, пов'язану з ВПО (внутрішньо переміщеними особами) і з тією роботою, яка проводиться в напрямку їх інтеграції в місцеву громаду. Редактор інтернет-ЗМІ статтю повернула, зробивши мені низку зауважень. Я вирішила "зайти" з іншого боку і відвідала тренінг у Запоріжжі, який був присвячений, серед іншого, і висвітленню конфліктно-чутливих тем. Спасибі тренерці Надії Бабинській (Вірній) і факультету журналістики ЗНУ за професійно підготовлений захід, а також – за підбір учасників».

Нагадаємо, що це був другий тренінг із низки заходів Бюро аналітично-розслідувальної журналістики, спрямований на підвищення компетентностей медійників, що працюють у галузі аналітичної та розслідувальної журналістики Південно-східного регіону України. Попереду ще декілька тренінгів із цієї тематики, що відбудуться у березні-травні 2019 року.

Фотогалерея:

Олександр Шаріпов