Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Інженерному інституті розпочалося навчання слухачів курсів «ІТ технології у сфері дизайну» для військовослужбовців із зони АТО та членів їх сімей

14.02.2019 08:57 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут ІТ-галузь курси військовослужбовці зони АТО та члени їх сімей

Організувати навчання вдалося в рамках проекту Україна – Норвегія. Професор Віктор Банах наголосив на важливості проекту для навчального закладу: «Для нас цей досвід важливий тим, що, надаючи освітні послуги військовослужбовцям, ми виконуємо місію навчити вас тому, до чого є хист, але не було часу чи можливості навчитися. Дякую Королівству Норвегія за конкретну допомогу конкретним людям. Впевнений, що ви знайдете гідне застосування отриманим знанням».

Вітаючи слухачів курсів, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук підкреслив, що навчання на курсах – не тільки можливість отримати нові знання та навички, одержати відповідний сертифікат, але й чудова перспектива повернутися в студентські роки, відчути себе студентом. Геннадій Миколайович також висловив упевненість, що перебування в стінах вищого навчального закладу – найбільш короткий та дійовий шлях до соціалізації та інтеграції військовослужбовців в мирне життя. Г.М. Васильчук закликав слухачів отримувати від навчання не тільки знання, можливості, нову мирну професію, але задоволення та радість від занять.

Керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко наголосив, що такі курси - чудовий приклад соціальної адаптації військовослужбовців у мирному житті.

- Приємно спостерігати, що ви приходите навчатися сім’ями, що підтримка один одного супроводжується і під час служби, і під час повсякденного життя. А обраний курс ІТ-галузі – чудова нагода розгорнути нову сторінку життя в найпрогресивніші галузі. До речі, одне робоче місце в ІТ-галузі створює три робочих місця у суміжних галузях. Вірю, що здобуті навички допоможуть вам покращити своє життя і сподіваюся, що всі 30 чоловік, вся група у повному складі, отримають сертифікати про закінчення курсів через три місяці, - зауважив Володимир Подорожко.

Як повідомив відділ комунікацій Запорізької обласної ради, випускниця одного із минулих курсів Тетяна Герцек на урочисте зібрання з нагоди початку навчання нової групи прийшла з чоловіком Ігорем – на її переконання, для нього це буде цікавим та корисним досвідом, адже на курсах дають інформацію, зокрема, й щодо організації власного бізнесу.

Куратор новоствореної групи Іван Каріка зазначив, що дана група складається з військовослужбовців із Запоріжжя, яким до кінця служби залишилося біля року й тих, які звільнилися із лав Збройних Сил не більше, ніж рік тому. Заняття проходитимуть щодня, окрім вихідних, в лекційних залах, у парку ім.Сацького та на о.Хортиця для глибшого оволодіння навичками майбутньої професії.

Старший офіцер групи морально-психологічного забезпечення та зв`язку з громадськістю Владислав Чумак в своєму вітальному слові наголосив, що воїнам, які повернулися із зони АТО, потрібен час для адаптації до мирного життя. Ті, хто зібрався сьогодні в цій аудиторії, прийняли дуже гарне рішення, яке допоможе їм поринути в мирне життя більш повноцінно і плідно. Слухачі отримають необхідні знання та вміння, які допоможуть їм знайти нову роботу. І ця робота, можливо, стане для них улюбленим і високооплачуваним хобі! Завершуючи виступ, Владислав Чумак нагадав, що знання не можна дати, їх можна тільки взяти. І з часткою гумору сказав: ставте великі цілі, ми, військові, завжди пам'ятаємо – чим більше ціль, тим легше в неї влучити!
Завершуючи вітальні виступи, заступник голови громадського об’єднання військовослужбовців «Лідер» Анастасія Коноваленко підкреслила, що сьогодні для присутніх відбувається дійсно свято – це новий поворот в житті, нові можливості, новий фах. Перший крок недавні військовослужбовці та члени їх сімей вже зробили, сівши за парти. Бажаю успіхів та натхнення на цьому шляху.

Подібні курси проходять на базі Інженерного інституту не вперше, але все одно користуються популярністю серед цільової групи - демобілізованих осіб, учасників бойових дій, волонтерів та членів їх родин. Протягом трьох місяців навчання слухачі отримають базові знання та практичні навички зі спеціальності.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2438843849478327