Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До Міжнародного дня дарування книжок наукова бібліотека ЗНУ отримала подарунки

До Міжнародного дня дарування книжок наукова бібліотека ЗНУ отримала подарунки

До Міжнародного дня дарування книжок наукова бібліотека ЗНУ отримала подарунки
14.02.2019 15:40 Все Головні новини Наукова бібліотека поповнення книжкового фонду Міжнародний день дарування книжок

Чотирнадцятого лютого – свято всіх закоханих, День святого Валентина. А з 2012 року – ще й Міжнародний день дарування книг, започаткований американкою Еммі Бродмур та спрямований на підвищення інтересу до книг і бібліотек. Мета свята – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Книгозбірня вишу отримала подарунки до свята від друзів-партнерів: благодійного фонду «Інтелектуальна перспектива», видавництва «Юрінком Інтер», Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України та авторів.

Костянтин Сушко, колишній студент філологічного факультету нашого університету, подарував книгу «Людина й острів. Хортиця – над усе!» (Київ, 2018) із дарчим автографом. У минулому році виповнилося 175 років з дня перебування на Хортиці Т.Г. Шевченка, а також 60 років з часу присвоєння острову першого статусу – пам’ятки природи місцевого значення. Збірка українського письменника-прозаїка, публіциста, який вже сорок років опікується темою «Хортиця», вміщує в собі статті, інтерв’ю, листи.

До книги знаного вченого, доктора філологічних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи України Віктора Чабаненка «Із глибин пам’яті. Автобіографічні спогади» (Запоріжжя, 2018), ввійшли спогади автора про втрату Великого Лугу та наслідки від створення штучного моря для Наддніпрянщини, автобіографічні нариси його становлення як молодого вченого-філолога, історію його родини і роду загалом. Особливу увагу приділено розповідям про початок наступу на творчу інтелігенцію наприкінці 1960-х років, зокрема про події в Запорізькому педінституті, пов’язані з кампанією з цькування роману «Собор» Олеся Гончара.

Монографія «Інституціоналізація еліти в процесах модернізації політичних систем» (Запоріжжя, 2018) доцента кафедри політології факультету соціології та управління ЗНУ, кандидата політичних наук Лілії Хорішко висвітлює зміст особливості інституціоналізації еліти в процесах модернізації політичних систем Іспанії, Німеччини, Туреччини та України.

Очима очевидця пише про "холодну війну» фахівець з питань європейської інтеграції, історії та зовнішньої політики України – Вадим Крушинський у своїй новій книзі «Гарячі дні "холодної війни"» (Київ, 2019). Публіцистично-документальне видання вже змогли оцінити читачі, котрі відзначали цікаву авторську методику написання – інформативність та історичність.

Навчально-методичний комплекс Олександра Мелещенка «Публіцистика Марка Твена (1835-1910)» (Київ, Дніпро, 2018) розглядає публіцистичну діяльність видатного американського журналіста, письменника, сатирика, гумориста, видавця та громадського діяча другої половини XIX - початку XX сторіччя Марка Твена. Для тих, хто цікавиться історією й культурою Сполучених Штатів Америки, буде цікаво дізнатися про Марка Твена – людину, яка боролася з рабством, релігійними забобонами, з плазуванням перед аристократією, політичними махінаторами та олігархами, з воєнними злочинцями.

Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані книги, бо впевнені – вони обов’язково знайдуть свого читача і стануть важливою частинкою нашого цікавого і змістовного фонду.

Запрошуємо до наукової бібліотеки ЗНУ!

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини