Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний університет має доступ до Scopus та Web of Science

Запорізький національний університет має доступ до Scopus та Web of Science

18.02.2019 16:10 Все Головні новини Наукова бібліотека наукометричні бази даних Scopus та Web of Science індекс Хірша наукова діяльність

Запорізький національний університет увійшов в рейтинг кращих закладів вищої освіти України і, відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06.11.2018 р. № 1213, отримав відкритий доступ до світових наукометричних баз даних Scopus та Web of Science.

За умовами Договору з компаніями-постачальниками Elseveіr та Clarivate Analytics, усі охочі можуть пройти реєстрацію в локальній мережі вишу  та отримати доступ у віддаленому режимі до електронних інформаційних ресурсів. Доступ надається із сайту університетської бібліотеки (http://library.znu.edu.ua) та супроводжується інформаційною та консультативною допомогою співробітників наукової бібліотеки.

Web of Science – це визнана на міжнародному рівні база даних, яка включає кращі наукові журнали. Робота з ресурсами цієї наукометричної бази значно розширює можливості сучасних вчених. Основна колекція найвпливовіших видань Web of Science Core Collection надає можливість ознайомитися з найновішими дослідженнями та публікаціям. Аналітичні інструменти Journal Citation Report та Essential Science Indicators дозволяють оцінювати і порівнювати журнали, використовуючи дані цитування з більш ніж 20 000 наукових і технічних журналів від більш ніж 3 300 видавців. Використовуючи програму для роботи з бібліографією EndNote Online, можна створювати власну картотеку статей у референс-менеджері EndNote on-line. Ідентифікатор науковця ResearcherID дозволяє легко встановити, хто є автором конкретного документу та точно визначити цитованість робіт окремих дослідників, сприяє відкритості наукових публікацій автора та демонструє власні здобутки в порівнянні зі світовими аналогами.

Станом на 15.02.2019 р., за даними Web of Science, профіль організації Zaporizhzhia National University налічує 419 публікацій, сумарна кількість цитувань яких складає 711, із них – 79 цитувань за 2018 р., що є рекордним за кількістю цитувань в аналітиці за роками. Загальноуніверситетський індекс Хірша складає – 11. Статистичні дані підтверджують науковий потенціал та визнання наукових здобутків Запорізького національного університету у світовому науковому просторі.

Scopus – мультидисциплінарна бібліографічна та реферативна база рецензованої літератури: наукових журналів, книг, матеріалів конференцій, патентів. Платформа пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у сферах науки, технології, медицини, соціальних наук, мистецтва та гуманітарних наук. Пошукова система Scopus має інструменти та засоби контролю за ефективністю наукових досліджень, допомагає оцінювати авторів, напрямки досліджень та журнали.

Фундаментальні результати наукової діяльності вишу демонструються і в Scopus. Станом на 15.02.2019 р. кількість документів за профілем організації Zaporizhzhia National University складає – 434, налічує близько 253 авторських профілів. У 2018 р. динаміка цитованості досягла відмітки 130, що  свідчить про якість і зацікавленість науковими результатами.  Відповідно з базою даних Scopus H-індекс університету складає – 13.

Передплата авторитетних міжнародних баз даних підвищує рейтинг та надає можливість оцінити актуальність стратегічних напрямків досліджень на світовій науковій карті, адже кількість наукових публікацій в Scopus і Web of Science певною мірою характеризує якість наукових результатів у зрозумілому для світового наукового товариства форматі.

За домовленістю МОН України з компаніями-постачальниками Elsevier та Clarivate Analytics їх спеціалісти з навчання продовжують проводити online-семінари.

Зареєструватися в базах даних Scopus та Web of Science, замовити тренінг для науково-педагогічних працівників і студентів або отримати індивідуальну консультацію можна в залі електронних ресурсів наукової бібліотеки (навчальний корпус №2, к. № 126).

Наукова бібліотека