Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека долучилась до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Наукова бібліотека долучилась до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Наукова бібліотека долучилась до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
19.02.2019 12:57 Все Головні новини Наукова бібліотека книжкова виставка День Героїв Небесної Сотні

Двадцятого лютого 2014 року всі українці пам’ятатимуть вічно: саме в цей День справжні борці за вільну та демократичну Державу віддали свої власні життя задля того, щоб наша країна могла в подальшому рухатись до європейського інтеграційного простору, обираючи шлях прогресивного розвитку в усіх галузях державотворення.

Пам'ятний День встановлено указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» (від 11.02.2015 р. № 69/2015).

Наукова бібліотека ЗНУ також долучається до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні і присвячує 5-ій річниці трагічних лютневих подій на Майдані книжкову виставку «День Героїв Небесної Сотні» (навчальний корпус №2, хол бібліотеки).

Очолює експозицію ілюстраційний альбом «Майдан – революція гідності 2013-2014. Фотолітопис у трьох блоках», автор ідеї та керівник проекту Станіслав Кубів, (Київ, 2015). Три частини цього образотворчого видання документують події Революції Гідності: її початок, події під час боротьби на Майдані та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

У книзі Олега Трайдакала «Майдан. Погляд зсередини» (спогади «Львівської брами» - захисників першої барикади, що під мостом на вулиці Інститутській) (Київ, 2018) на перший погляд, розповідається про звичайних людей – справжніх, щирих, добрих і чуйних. Проте, їм судилося стати насправді незвичайними, видатними. Без перебільшення можна стверджувати, що самовідданість патріотів із легендарної «Львівської брами» зробила можливою зміни в суспільстві. Автентичні емоції, палкі почуття, справжнє братерство людей, об’єднаних спільною метою, невимовна гіркота втрати товаришів, які стали за цей нетривалий період найдорожчими та близькими – все це не залишає байдужим нікого, змушуючи кожного читача відчути себе на Майдані,  приєднатися до захисту національної гідності українців.

Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Брати Капранови провели незалежне журналістське розслідування, правдиві факти з якого були згодом опубліковані у літературному виданні «Майдан. Таємні файли» (Київ, 2017). Герої цього розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

Зал електронних ресурсів наукової бібліотеки (2-й навч. корпус, кімн. № 126) запрошує на перегляд візуальних матеріалів Національного музею Революції Гідності за покликанням: http://maidanmuseum.org

 Електронна бібліотека подає підготовлені Українським інститутом національної пам'яті та громадською організацією «Фонд збереження історії Майдану» за проектом «Майдан: усна історія» нові випуски: «Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Вип. 3. у 2 ч. – Ч. 1 : АР Крим – Луганська область» (Київ, 2017) за покликанням: http://ebooks.znu.edu.ua/files/Bibliobooks/Inshi58/0042450.pdf та «Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Вип. 3. у 2 ч. Ч. 2 : Львівська – Чернігівська області» (Київ, 2018) за покликанням http://ebooks.znu.edu.ua/files/Bibliobooks/Inshi59/0043205.pdf

 У збірниках наведені фрагменти спогадів учасників та очевидців протестних акцій в регіонах, що відбувалися під час Революції Гідності. Вони доповнені джерелами документального характеру, дописами із соціальних мереж, світлинами, агітаційними матеріалами. Метою видання є спроба реконструкції подій місцевих майданів, включення спогадів про них до загальнонаціонального архіву Революції Гідності.

Інформацію щодо книг, авторефератів дисертацій, публікацій в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог.

Запрошуємо до університетської книгозбірні на перегляд книжкових виставок та вивчення героїки сучасності!

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини