Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні під час меморіального мітингу

20.02.2019 16:11 Все Головні новини Факультети Журналістики Юридичний Юридичний факультет факультет журналістики мітинг Майдан Герої Небесної Сотні

На Майдані Героїв у Запоріжжі відбулося покладання квітів та вшанування Героїв Небесної Сотні. Тут зібралися активісти запорізького Майдану, ветерани АТО, бійці місцевих підрозділів ЗСУ і Нацгвардії, представники запорізької обласної влади, священнослужителі, студенти та школярі. Вони згадали українських героїв, які загинули в лютому 2014 року на столичному Майдані. Запорізький національний університет представляли проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, провідний фахівець відділу виховної роботи Світлана Мінаєва, викладачі й студенти, зокрема з факультету журналістики та юридичного факультету.

У меморіальному заході взяли участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, народний депутат України Ігор Артюшенко, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, військовослужбовці Національної гвардії України, працівники Нацполіції та представники громадськості. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, представники релігійних конфесій відслужили молебень. Учасники мітингу згадали Героїв Небесної Сотні та земляків, які причетні до відстоювання цінностей Революції Гідності. Зокрема, поранених на Майдані, громадських активістів, а також учасників АТО та ООС.

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль підкреслив, що нині Україна має власну гідність та свободу завдяки кожному, хто не байдужий до майбутнього нашої держави.

- Якщо подивитися на всю нашу історію здобуття незалежності, яка тривала не одну сотню років, то кожен етап супроводжувався пролиттям крові. Нині ми згадуємо Героїв Небесної Сотні, які почали визвольну боротьбу на Майдані. Також не забуваємо про тих, хто віддав життя за нашу державу на Сході України. Це нова сторінка історії нашої країни і по ній вчитимуться наші діти та онуки. Тож пишаюся, що ми певним чином причетні до створення нової історії державності України. Ми маємо не забувати кожного з учасників цих визначних подій та увічнити пам’ять про героїв не тільки у книжках, а й у своїх серцях. Адже вони проливали кров за те, що нині ми незалежні. Тож ми не віддамо їхніх здобутків та не забудемо подвиги, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

На заході зауважили, що подвиг Героїв Небесної Сотні назавжди буде моральним еталоном для майбутніх поколінь на шляху до будівництва демократичної Української держави. Варто відзначити, що цього дня в Україні уже традиційно проходять мітинги, приурочені до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні. В цей день, 20 лютого 2014 року, під час зіткнень на Майдані в Києві загинуло найбільше активістів.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2449723785057000

Юридичний факультет і факультет журналістики