Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час зустрічі керівництва і студактиву вишу йшлося про освітній процес і модернізацію ЗНУ

21.02.2019 15:59 Все Головні новини Зустріч ректорату зі студентами студентське самоврядування ремонтні роботи освітній процес

Двадцятого лютого в Запорізькому національному університеті відбулася чергова зустріч представників адміністрації вишу під керівництвом ректора Миколи Фролова зі студентством. На заході були присутні перший проректор Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір, помічник ректора Вадим Воронков і начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко. Вони надали вичерпні відповіді представникам студентської ради, її голові Марії Пересипко та студентам-активістам з усіх факультетів й Інженерного інституту ЗНУ на питання, пов’язані з освітнім процесом, перспективами подальшого розвитку вишу й умовами навчання й проживання в гуртожитках.

На початку заходу ректор Микола Фролов надав представникам студради квитки на важливу спортивну подію – «Фінал чотирьох» жіночого Кубка України з волейболу, у якому візьме участь університетська команда «Орбіта ЗНУ» і який відбудеться 22 лютого. Микола Олександрович закликав молодь прийти і підтримати наших спортсменок.

За традицією, зустріч почалася з відповідей ректора та проректорів на запитання, які завчасно надійшли на його електронну пошту.

Деякі з них стосувалися умов проживання в гуртожитку, скажімо, постачання гарячої води, ремонту ліфта в гуртожитку №4. Також від студактиву надійшла пропозиція щодо сортування сміття на території студмістечка. Ректор схвалив студентську ініціативу й запевнив, що якщо від студентів надійдуть конкретні пропозиції, то адміністрація обов’язково створюватиме всі умови для втілення в життя цього плану.

Своєю чергою, представників біологічного факультету цікавило питання закупівлі обладнання, необхідного для лабораторних робіт і наукової діяльності. Проректор Юрій Каганов, за доручення ректора, прозвітував, що у 2018 році витрачено 75 тис грн на лабораторне обладнання. Крім того, університет в потрібному обсязі закупає необхідні реактиви, корми для тварин у віварії тощо.

Микола Олександрович зазначив, що цього року також буде завершено масштабний ремонт у навчальному корпусі №3, де розташований біофак: тут буде остаточно замінено всі вікна на пластикові, завершено модернізацію великої аудиторії № 214 тощо.

Студентам повідомили, що готова вся необхідна проектна документація для початку модернізації актової зали навчального корпусу №2. На її ремонт планується витратити мінімум 6 млн грн. Під час ремонту, який, за планом, триватиме до весни 2020 року, збільшать розмір сцени, замінять систему освітлення та крісла тощо.

У планах університету – завершення восени ремонтних робіт у навчальному корпусі № 6.

Під час зустрічі розглянули й питання оновлення комп’ютерного парку вишу. Зокрема, Микола Фролов зазначив, що до 1 вересня в університеті планується відкрити 15 мультимедійних аудиторій.

Помічник ректора Вадим Воронков доповів, що віднедавна у Запоріжжі з’явився новий автобусний маршрут «Нікопольський поворот – площа Університетська», на якому задіяні 12 великих автобусів. Саме з такою ініціативою на прохання студентів звернулася до міськради адміністрація вишу.

Крім того, учасники зустрічі розглянули низку питань, пов’язаних з освітнім процесом. Ректор Микола Фролов, проректори Олександр Бондар й Олександр Гура надали відповіді на запитання, пов’язані з вибором начальних дисциплін, складанням розкладу занять, механізмом виплати стипендії. При цьому студентам розповіли про те, як обираються і затверджуються програми дисциплін на вибір, як формуються групи охочих прослухати певний курс «на вибір», як нараховується стипендію та як складається розклад занять з урахуванням інтересів усіх учасників освітнього процесу.

При цьому студентів закликали у разі виникнення питань звертатися до адміністрації, які завжди відкриті для пропозицій і прохань.

Наприкінці заходу ректор Микола Фролов подякував усім його учасникам за плідну роботу. Він звернувся до студентів із проханням: «Ми всі чекаємо від  вас корисних справ для всього університету і ваших факультетів. Нам би хотілося, аби теперішнє покоління студентів залишилося після себе у виші гарні спогади. Це може бути волонтерство, проектна діяльність тощо.

Як приклад, можу навести студентську бригаду, яка впродовж двох років улітку допомагала з ремонтом спортивно-оздоровчого комплексу. Її внесок був справді вагомий, і хоч всі члени бригади вже завершили навчання, ми згадуємо про них із вдячністю. Також цікавий проект юридичного факультету, який посів 3 місце під час конкурсу внутрішніх грантів: серед іншого, вони планують зробити інсталяцію із символікою ЗНУ на центральному проспекті Соборному.

Ми вважаємо, що таких гарних справ має бути багато. При цьому адміністрація не хоче обмежувати вашу ініціативу й із задоволенням підтримає будь-який проект, спрямований на розвиток ЗНУ».

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2449632411732804

Таміла Тарасенко