Головна сторінка / Викладачі / Огінський Йосип Кузьмич

Огінський Йосип Кузьмич

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра металургійного обладнання

Доктор технічних наук, старший науковий співробітник

Дисципліни

• Металургійне обладнання;
  • Діагностика та надійність металургійних машин;
  • Спеціальні розділи трибології;
  • Розрахунки металургійного обладнання;
  • Динаміка та міцність машин;
  • Наукові  дослідження металургійного обладнання.

Розклад консультацій

• Щочетверга з 13.00 до 17.00 на платформі Zoom: ідентифікатор конференції:2459751985 , код доступу: 202020; в інші дні - за домовленістю.

Освіта:

1. У 1963 р. закінчив Дніпропетровський індустріальний технікум, по спеціальності – «Прокатне виробництво», присвоєно кваліфікацію техніка-металурга;
  2. У 1974 р. закінчив за вечірньою формою навчання Дніпропетровський металургійний інститут, отримав кваліфікацію інженер-металург  за спеціальністю «Обробка металів тиском»;
  3. У 1986р. захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності 05.16.05 - «Обробка металів тиском». Тема дисертації: «Освоєння процесу прокатки квадратних і прямокутних профілів в чотирьохвалкових калібрах» (місце захисту – Липецький політехнічний інститут);
  4. У 2012 р. захистив докторську дисертацію зі спеціальності 05.03.05 - Процеси та машини обробки тиском «Розвиток теорії сортової прокатки і розробка технологічних процесів    виробництва профілів на основі багатовалкових калібрів», місце захисту: Національна металургійна академія України.

Основні напрямки наукової діяльності:

• Обладнання і процеси прокатних, волочильних, профілезгинальних, трубних і трубоелектрозварювальних підприємств; дослідження, розробка, вдосконалення, освоєння процесів і обладнання; проектно-конструкторські розробки; науково-технічний аудит; навчання інженерно-технічного персоналу виробництв.

Участь у конгресах, конференціях, вчених радах:

• Регулярна, з періодичністю не рідше одного разу на рік, участь в міжнародних науково-технічних конференціях та конгресах;

Член двох спеціалізованих вчених рад по захисту докторських і кандидатських дисертацій - Д 08.084.02 та Д 08.084.03 - Національна металургійна академія України.

Наукові праці та винаходи:

• Понад 100 наукових праць і винаходів, серед них монографія «Процессы деформации металла на основе многовалковых калибров», 2011 р.

Наукова трудова діяльність виконувалась в вищих навчальних закладах України:

• Національна металургійна академія України,
  • Херсонський національний технічний університет,
  • Запорізька державна інженерна академія,
  • Запорізький національний університет.

В рамках наукової діяльності здійснювалася робота на металургійних підприємствах і в вищих навчальних закладах країн:

• України (металургійні комбінати: «Азовсталь» «Криворіжсталь» трубні заводи: Нікопольський
  • Молдавії (Молдавський металургійний завод);
  • Казахстану (Металургійний завод м. Актау);
  • Польщі (Металургійний завод «Гута Заверче»);
  • Німеччини (Ганноверський Університет, Падерборнський Університет);
  • Китайської народної республіки (Уханьський університет провінція Хубей).

Науковий керівник держбюджетної науково-дослідної роботи «Дослідження суміщених процесів розливання-кристалізації і обробки металів тиском для виготовлення суцільних і порожнистих заготовок подвійного призначення» (номер державної реєстрації 0118U001090).

Науково-дослідна робота зайняла 3-е місце на конкурсі МОН України серед всіх навчальних і наукових закладів країни. https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2384542031575176

Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

Огінський Йосип Кузьмич