Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Новий крок ЗНУ до євроінтеграції

Новий крок ЗНУ до євроінтеграції

18.11.2008 12:02 Євроінтеграція міжнародна співпраця Візит визначних людей

До Запорізького національного завітали з робочим візитом проректор з науки Університету Дюмен (Леман, Франція) Мішель Пезеріль та декан факультету науки і техніки цього ж вишу Рамдан Аіт. Їхній зустрічі з керівництвом та представниками факультетів ЗНУ передувала напружена робота із налагодження стосунків між нашими університетами.

Ще у листопаді минулого року на виставці у Дніпропетровську викладачі факультету іноземної філології нашого університету познайомилися із представниками Університету Дюмен. У результаті виникла ідея білінгвального навчання фахівців із природничих дисциплін, які б по закінченню ВНЗ могли отримувати подвійні дипломи – українського та європейського зразків. Гості з Франції вже побували у нас з візитом у лютому цього року, познайомилися із викладачами фізичного, математичного та біологічного факультетів, намітили перспективи подальшої співпраці. Делегація ж від ЗНУ побувала в Дюмені, де й відбулося двостороннє офіційне укладення угоди щодо спільної підготовки фахівців.
Зараз у нашому університеті триває інтенсивна лінгвістична підготовка як студентів, так і викладачів. При Центрі інтенсивного вивчення французької мови ЗНУ навіть відкрився спеціальний напрям: «Французька мова у спеціальних цілях». З першого листопада там навчається 12 майбутніх фізиків та біологів. Завдяки великій зацікавленості декана біологічного факультету Людмилі Омельянчик, 12 викладачів біології та хімії теж відвідують заняття з французької мови. Шість викладачів математики уже завершують дворічні мовні курси. Під час зустрічі, після їхньої презентації тем своїх наукових досліджень, вони отримали візитівки гостей разом із пропозицією розпочати переписку, аби в подальшому отримати можливість пройти закордонне стажування.
Велику зацікавленість Мішель Пезеріль і Рамдан Аіт виявили і в можливій співпраці із нашим фізичним факультетом. Зокрема, вони обговорили з його деканом Олексієм Осиповим можливості спільного дослідженні проблем в галузі нанотехнологій.
Під час зустрічі гостей університету із ректором ЗНУ, професором Сергієм Тимченком було висловлено багато конкретних пропозицій щодо можливостей подальшої співпраці. Так, пан Пезеріль запропонував скласти список найперспективніших студентів п’ятого курсу фізичного факультету для того, щоб водночас зарахувати їх на перший курс магістратури Університету Дюмен (у Франції навчання в магістратурі триває два роки). У планах співорганізаторів - приїзд до нашого університету французьких лекторів, які б могли прочитати цикли лекцій, під час яких студенти факультету іноземної філології виступали б в ролі синхронних перекладачів. Також, завдяки нещодавно обладнаним навчальному конференц-залові та лабораторії електронної журналістки у наших студентів з’явилася можливість послухати ці лекції в он-лайн режимі.
Слід відзначити, що на гостей університету сильне враження справили як матеріально-технічне забезпечення нашого університету, так і велика організаційна робота, здійснена представниками ЗНУ. Завдяки викладачам кафедри романської філології, які взяли на себе роль перекладачів, французькі науковці обговорили подальші перспективи спільної роботи з представником математичного факультету, професором Віктором Грищаком та намітили можливі напрями співпраці із деканом економічного факультету, доцентом Емілією Прушківською. Декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна так пояснила зацікавленість французької сторони у співпраці із нашим ВНЗ:
- У Франції, на відміну від України, усього 80 університетів. Але й між ними точиться постійна конкурентна боротьба. Тож кожен виш велику увагу приділяє створенню свого неповторного іміджу. Так, Університет Дюмен зробив ставку на міжнародну діяльність. У його стінах навчаються багато студентів із Європи та Азії.
Слід відзначити, що навчання у Франції безкоштовне, а для тих наших студентів, хто поїде туди за вказаною програмою, знімається й плата за реєстрацію. Справа в тому, що уряд Франції намагається заохотити бажаючих здобувати вищу освіту в цій країні багатьма грантами. При цьому перевагу надають навіть не майбутнім викладачам французької, а спеціалістам із природничих наук. Адже традиційно фахівці із цих напрямів у слов’янських країнах, у тому числі і в Україні, мають досить високий рівень підготовки. Ми ж вважаємо втілення у життя цього проекту важливим кроком на шляху до євроінтеграції нашої освіти.

Таміла ТАРАСЕНКО

Схожі новини