Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті відбулася всеукраїнська інтернет-конференція «Українська література в просторі культури і цивілізації»

Днями в ЗНУ провели Всеукраїнську наукову інтернет-конференцію студентів, аспірантів, молодих вчених «Українська література в просторі культури і цивілізації». Захід, організований кафедрою української літератури філологічного факультету, уже втретє збирає представників із різних куточків України.

Пріоритетними напрямками його роботи стали генерико-генологічні параметри творчості українських письменників; інтермедіальність й інтертекстуальність у літературі, художні архетипи й культурологічні аспекти творів літератури; мікро- та макропоетика художнього тексту. А також – мережева література як складова сучасного літературного процесу; дидактичний і розважальний потенціал дитячої літератури; література й діалог культур; актуальні проблеми методики викладання філологічних дисциплін.

Активний обмін думками й кваліфіковану дискусію викликали матеріали представників Запорізького національного університету, Економіко-правничого коледжу ЗНУ, Запорізького національного технічного університету, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Старобільськ), Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ), Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький).

Після обговорення досліджень на сторінці конференції, розміщеній за покликанням: https://ukrlit-2017.blogspot.com , до друку були рекомендовані матеріали 46 учасників.

Молоді науковці відзначили переваги інтернет-конференції як форми наукової дискусії, яка дозволяє набути досвід і підготуватися до публічних виступів, її належну організацію, атмосферу рівноправності й доброзичливості, коректність поставлених запитань.

Своїми враженнями поділилися:

Ярослава Зуєнко, аспірантка кафедри української літератури ЗНУ: «Після конференції залишилися лише позитивні враження! Цікаво було поспілкуватися з молодими вченими з різних міст, різних освітніх закладів. Прикметно, що учасники обирали собі актуальні, цікаві та неоднозначні теми. Сподіваюся, що хоча б частина з цих розвідок згодом переросте в повноцінні наукові дослідження. Дуже вдячна організаторам конференції за їхню працю, а учасникам – за змістовний матеріал».

Вікторія Матвєєва, викладач української мови та літератури Економіко-правничого коледжу ЗНУ: «Конференцiя була дуже цiкавою! Сподобалась можливiсть зворотнього зв’язку. Теми дослiджень актуальнi, порушують цiкавi проблеми, тому деякi з них хотiлося б розглянути бiльш детально. Вдячна органiзаторам заходу!».

Олександр Смирнов, студент 3 курсу філологічного факультету ЗНУ: «Було цікаво дізнатися, яким же творам інші учасники приділили увагу у своїх наукових розвідках (це хороша можливість поповнити свій список текстів для читання у вільний час). Після ознайомлення з дослідженнями прояснюється й загальних "рух" сучасного літературного процесу (оскільки більшість робіт присвячено літературі к. XX – п. XXI ст.), у контексті якого, до речі, чимало уваги було приділено митцям Запоріжжя. У плані наукового пошуку дуже корисним видалось обговорення розвідок, яке спонукало до роздумів над дослідженням аналізованих творів із нових ракурсів».

Наталія Холодовська, студентка 2 курсу факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ ім. М. П. Драгоманова (м. Київ): «Мені дуже сподобався такий варіант проведення конференції. І на це є кілька причин. По-перше, це дуже зручно. Ми можемо зайти в будь-яку хвилину на сторінку, перечитати статтю, подивитися коментарі тощо. По-друге, статті доступні в текстовому вигляді, тобто  їх можна неодноразово перечитати, щоб зрозуміти суть. По-третє, необмежена кількість запитань, які можуть поставити учасники однин одному. На звичайних конференціях обговорення обмежується браком часу. У цьому ж випадку такої проблеми не виникає. І останнє, дякую Вам за організаційні моменти. Все було на найвищому рівні!».

Організатори конференції дякують учасникам за наполегливу, злагоджену, плідну роботу й бажають цікавих знахідок і наукових перемог на філологічній ниві.

Філологічний факультет