Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували проект формування академічної доброчесності в школі

У ЗНУ презентували проект формування академічної доброчесності в школі

28.02.2019 16:40 Все Головні новини Університет студрада академічна доброчесність співпраця зі школами

Днями в Запорізькому національному університеті відбулася презентація проекту формування академічної доброчесності в школі Seeding Academic Integrity in Secondary School – SAISS. Захід пройшов за сприяння проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, який великого значення надає впровадженню принципів академічної доброчесності. Координатором заходу стала цьогорічна випускниця магістратури факультету менеджменту, активна громадська діячка Анастасія Долгополова.

На захід завітали голова студентської ради Марія Пересипко, представники різних секторів студради, активісти з факультету соціології та управління, історичного, юридичного, математичного факультету та інших.

На початку презентації проректор Геннадій Васильчук  привітав присутніх і наголосив на важливості впровадження академічної доброчесності в середніх закладах освіти і в закладах вищої освіти.

Спікер заходу Марта Томахів розповіла присутнім про основні положення проекту формування академічної доброчесності у школі Seeding Academic Integrity in Secondary School – SAISS, його мету й завдання.

У її виступі йшлося про те, що цей проект, який здійснюється «Американськими Радами з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS», сприятиме практичній реалізації статті 42 Закону України «Про освіту» через партнерство з Посольством США в Україні та Міністерством освіти і науки України. Окрім того, проект SAISS сприяє реалізації масштабної реформи української середньої школи, яка описана в концепції «Нова українська школа» і впровадження якої вже розпочато. Концепція НУШ передбачає, що ключовими компонентами нової школи стануть «наскрізний процес виховання, який формує цінності».

Проект співпрацюватиме з різними шкільними аудиторіями – вчителями, учнями, адміністраторами шкіл, батьками, управлінцями з галузі освіти, формуючи в кожної з них чітке уявлення про основи академічної доброчесності та нової шкільної культури.

Студентів запросили долучитися до участі в проекті, адже школярі більш уважно дослухаються до тих спікерів, які всього на кілька років старші за них. Коли студенти розповідають, що списування не лише призводить до прогалинах у знаннях, але й може зашкодити під час навчання в закладах вищої освіти й що більш успішні ті, хто отримує «чесні знання», школярі поводяться відвертіше. Під час таких розмов в аудиторії панує довірлива атмосфера.

Учасники заходу переглянули роботи переможців II Відкритого всеукраїнського студентсько-учнівського конкурсу соціальних відеопроектів «Чесність починається з тебе». Це творче змагання організували співробітники  Американських Рад із міжнародної освіти в рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) та Проекту формування академічної доброчесності в школі (SAISS) за підтримки Посольства США в Україні та у партнерстві із Міністерством освіти і науки України. У ньому взяли участь як студенти та старшокласники, так і учні п’ятих класів. Найкращі роботи організатори відзначили грошовими призами, а ролики використовують під час зустрічей зі школярами як ілюстративний матеріал.

Деякі із запропонованих для перегляду робіт справили неабияке враження на учасників презентації своєю креативністю, вмінням поглянути на проблему під несподіваним кутом і бажанням змінити світ на краще.

Наступного дня представники проекту формування академічної доброчесності у школі завітали з візитом до загальноосвітньої школи № 98, де зустрілися з учнями і представниками педагогічного колективу. До них мали змогу приєднатися всі охочі студенти ЗНУ, які в майбутньому бажали б взяти участь у реалізації проекту вже як його учасники.

Таміла Тарасенко