Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ліга студентів за нове покоління правників

Ліга студентів за нове покоління правників

21.11.2008 10:54 Ліга студентів Асоціації правників України Юридичний факультет

Нещодавно у Донецьку завершилися збори розширеної Ради Ліги студентів Асоціації правників України під керівництвом голови Всеукраїнської Ліги магістра юридичного факультету ЗНУ Михайла Віхляєва. Запорізький осередок Ліги на заході представляв його голова – другокурсник цього ж факультету Віталій Харьков.

Чотирнадцять учасників зборів – керівники обласних відділень та голови напрямків діяльності Ліги – зібралися разом для обговорення подальшої діяльності цієї організації. Студенти із Запоріжжя, Одеси, бердянська, Донецька, Львова, Івано-Франківська, Київської та Волинської областей розглянули програми проведення локальних заходів правознавчого характеру. Зокрема, за результатами роботи зборів затвердили план заходів Ліги на ІІ семестр 2008-2009 навчального року. Також під час роботи Ради її учасники затвердили Правила поведінки членів Ліги на всеукраїнських заходах. Приділили увагу і змінам до Положення про діяльність Ліги.
Уже стало традицією, що кожен рік майбутні правники збираються в іншому місті. Так, нещодавнє своє триріччя Ліга святкувала в Запоріжжі, а наступні загальні збори заплановані у Львові. Та цього разу студенти зібралися у Донецьку ще й у силу того, що в ці ж дні на базі донецького національного університету тривала робота Всеукраїнської правничої школи з права Світової організації торгівлі. Цей захід став початком реалізації масштабного проекту Ліги студентів АПУ «Нове покоління студентів-правників», підтриманого Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні. Завдяки цьому більше півсотні студентів з усіх куточків України змогли більше дізнатися про право Світової організації торгівлі, якому, на жаль, приділяють недостатньо уваги у більшості вітчизняних навчальних закладів.
Бліц-курс лекцій з найголовніших аспектів цієї галузі права та заняття у формі роботи зі справами з практики інституцій СОТ проводили практикуючі юристи та науковці, серед яких були і магістри іноземних вишів. Зокрема, адвокат юридичної фірми «Василь Кисіль і Партнери» Наталія Микольська та магістр права США, викладач Донецького національного університету Звенислава Опейда.
За слова Віталія Харькова, важко переоцінити значення таких заходів для майбутніх правників, які будуть жити і працювати за умов євроінтеграції та світової глобалізації. Саме тому в планах Ліги студентів – продовження проекту, який допоможе студентам юридичного факультету бути в курсі світових тенденцій у галузі права.

Таміла ТАРАСЕНКО