Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека представила книжкову експозицію «Книга відзначає ювілей 2019»

Наукова бібліотека представила книжкову експозицію «Книга відзначає ювілей 2019»

Наукова бібліотека представила книжкову експозицію  «Книга відзначає ювілей 2019»
01.03.2019 08:57 Все Головні новини Наукова бібліотека ювілеї книг книжкові експозиції

2019 рік багатий на ювілейні книжкові дати. Днем народження книги вважається той рік, у якому вона була надрукована, вийшла у широкий світ.

Вже стало традицією університетської бібліотеки відзначати ювілеї книг, адже їх настільки багато, що кожний читач обов’язково знайде серед них щось собі до душі. На виставці «Книга відзначає ювілей 2019» (читальний зал, кімн. № 139) представлені твори української та світової літератури.

У кожній країні існують свої книжкові перлини, які мають історію написання та видання. Вони допомагають зрозуміти оточуючий світ, відкривають небачені обрії та пробуджують мрії. До уваги найвідоміші твори української літератури, що відзначають ювілейні дати цього року.

Українське байкарство на виставці представлено в особі Григорія Сковороди – одного з найбільших мислителів XVIII в. Видатний філософ, поет і педагог, він справив величезний вплив як на сучасників, так і на наступні покоління. «Басни Харьковскія» (укр. «Байки Харківські») – збірка із тридцяти байок вже досягла 250-річного віку.

Спеціально для трупи полтавського театру написав п'єсу «Наталка Полтавка» один із театральних директорів, письменник Іван Котляревський. П'єса стала «праматір'ю українського народного театру». Письменник взяв за основу цікаві факти з життя простого українського народу. Сюжет невибагливий, а популярність твору не згасає вже 200 років.

140 років тому «народився» найпопулярніший твір Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я». Цікаво, що село Семигори – цілком реальне, як і інші містечка та села, згадувані у цьому творі. Та й сім’я, яку описав письменник, теж цілком реальна, лише прізвище героїв було інше – Мазури. А от Довбишів Іван Семенович переніс на сторінки твору цілком, як вони були, навіть разом із прізвищем. Обидві сім’ї були відомі своїми взаємними лайками.

Виставкові полиці гостинно зустріли поетичну збірку Олександра Олеся «Будь мечем моїм!..» (авторська назва була знята цензурою, тому книжка вийшла під заголовком «Поезії. Кн. ІІ») нараховує 110 років, її видано ще до еміграції автора. Закордонна збірка поета «Чужиною» (100 років) наскрізь просякнута болем, самотністю, невтішною тугою.

Неперевершений Роман «Тигролови» талановитого прозаїка Івана Багряного відзначає 75-у річницю. Письменник зумів поєднати декілька сюжетних ліній і чимало тематичних пластів. Крім того, підняв проблематику, про яку в ті часи говорили тільки пошепки. Саме цьому твору завдячуємо ряду «крилатих» висловів, серед яких: «Сміливі завжди мають щастя» і «Ліпше вмирати біжучи, ніж жити гниючи».

Перелічені твори – лише невелика частина книжкової експозиції. Книги представлені виданнями різних років та видавництв.

Колектив наукової бібліотеки ЗНУ сподівається, що відвідувачі неодмінно відшукають літературні «родзинки» задля власної естетичної та духовної насолоди. Запрошуємо всіх відсвяткувати ювілеї книг, знову читаючи улюблені твори.

 

Наукова бібліотека


Схожі новини