Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти вишу достойно представили ЗНУ в Бельгійському королівському університеті на фестивалі театрів

01.03.2019 13:54 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП кафедра акторської майстерності та дизайну міжнародний фестиваль театральна освіта

Днями студенти факультету соціальної педагогіки та психології напряму підготовки «театральне мистецтво» повернулися з Бельгії. Упродовж 20-23 лютого в місті Льєж проходив Міжнародний фестиваль університетських театрів RITU. Він відомий як масштабний найстаріший форум світу, котрий збирає учасників із різних країн. Увазі глядачів представили кілька десятків спектаклів, адже головне завдання проекту – розвиток театральної освіти й творчого процесу на рівні вишів. До фіналу проекту увійшла й робота студентів факультету СПП – хореографічна вистава за мотивами однойменної п’єси Фрідріха Шиллера «Підступність і кохання».

Напередодні представники кафедри надсилали відеоматеріал постановки в організаційний відділ фестивалю. Кафедрою акторської майстерності та дизайну та Навчальним театром ЗНУ було запропоновано представити Запорізький національний університет саме хореографічним спектаклем за мотивами Ф. Шиллєра «Підступність та кохання» у постановці кандидата педагогічних наук, доцента, викладача з хореографії Юлани Володимирівни Гончаренко.

Варто відзначити, що до фіналу Міжнародного фестивалю було допущено всього сім студентських вистав театральних університетів таких країн як Іспанія, Франція, Марокко, Британія, Сербія, Україна та Бельгія. За словами декана факультет СПП Ольги Пономаренко, останній раз Україна була представлена на фестивалі 32 роки тому студентами з Києва. «Тому так важливо було для запорізьких студентів та їх викладачів якнайкраще представити свій рідний університет та свою країну. І ім це вдалося! Майже десять хвилин після закінчення виступу не вщухали аплодисменти. Лунали щирі поздоровлення від глядачів та журі, подяки за якісну та натхненну працю і виконавцям і викладачеві, - з гордістю поділилася враженнями учасників проекти Ольга Вікторівна.

Нагадаємо, що провідні ролі в спектаклі виконували: Юлія Прилуцька, Юрій Тітов, Анастасія Ляшиченко, Костянтин Кузьмін, Андрій касьянов, Максим Моісеєнко, Анна Ткач, Ольга Басько, Дмитро Федюкін, Вікторія Кабашко, Михайло Озеров. Як відзначила завідувач кафедри акторської майстерності, професор Галина Локарєва, вічна драма протистоянь батьків і дітей, грошей та кохання – це вже п’ята вистава із традиційної естафети хореографічних спектаклів, започаткованої в 2012 році. Тоді вона стартувала як складання хореографічного іспиту у вигляді цільної постановки. Відтак, пластичне рішення «Підступності і кохання» вкотре підкорило глядачів. До речі, дію із XVIII століття за задумом творців проекту перенесли на рівень сучасності.

Старший викладач кафедри акторської майстерності та дизайну

Тетяна Петрик

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2464404683588910