Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ФСУ завітали на конференцію учнівського самоврядування

Представники ФСУ завітали на конференцію учнівського самоврядування

04.03.2019 15:24 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ФСУ профорієнтація учнівська конференція

Учнівське самоврядування є універсальною формою активності учнів, яку можна з однаковим успіхом вважати як засобом життя учнівського колективу, так і прикладом творчої самореалізації особистості. Уже шостий рік поспіль молодь міста збирається разом аби поділитись досвідом із іншими та розповісти про свої досягнення. Тож у Запорізькому ліцеї «Логос» відбулась VI міська конференція лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів міста Запоріжжя за тематичним напрямом «Майбутнє починається сьогодні». Викладачів та студентів факультету соціології та управління було запрошено для проведення різноманітних тренінгів та майстер-класів.

Слово надали Тетяні Бірюковій - виконувачу обов’язків декана факультету соціології та управління, доценту, кандидату філософських наук. Вона привітала активну учнівську молодь та дала цінні настанови для їх подальшого саморозвитку. Робота конференції проходила в два етапи. Під час першого команди лідерів учнівського самоврядування презентували свої успішні проекти. Далі робота проводилась в секціях, де фахівці ФСУ провели тренінги, спрямовані на формування громадянської позиції та розвиток лідерських якостей.

На тренінгу «Критичне мислення та медіаграмотність», який провела доцент кафедри соціології, кандидат соціологічних наук Таісія Ратушна, школярі дізнались як протистояти чуткам і фейкам, а також за допомогою яких джерел можна перевірити правдивість будь-якої інформації. Найбільш амбіційні школярі, відвідавши тренінг «Як стати президентом?», дізнались про основні вимоги до кандидата в президенти, його обов’язки, а також спробували скласти власну передвиборчу програму. В цьому їм допоміг професор, доктор політичних наук, завідувач кафедри політології Євген Цокур.

Звичайно, в будь-якій справі успіх залежить не лише від наполегливості, а й від згуртованості команди. Тренінг під назвою «Командоутворення: корисні інструменти та кейси» провела доцент, кандидат філософських наук, виконувач обов’язків декана ФСУ Тетяна Бірюкова. Вона поділилась корисними порадами тощо того, як правильно формувати команду, щоб її робота була максимально злагодженою та ефективною. Уміння відстоювати власну точку зору та навичка критичного мислення є ключовими для сучасної людини. Тому професор, доктор філософських наук, завідувач кафедри соціології Володимир Скворець провів тренінг «Дебати як технологія командоутворення». Він розповів учням про те, що таке дебати і чому вони стають все більш популярними в сучасному світі. Також професор не залишив поза увагою історію їх створення, основні правила проведення дебатів та можливі формати.

Соціальне проектування – перспективний напрям не тільки для студентів, а й для учнів. Спікером тренінгу «Як написати вигідний соціальний проект» став професор, доктор філософських наук Володимир Глазунов. Він поділився своїм чималим досвідом у сфері проектування, розповів про актуальні грантові програми та можливості, які вони відкривають. Учні одразу перейшли до практики і зайнялись розробкою власних соціально значущих проектів, визначали їх мету та завдання.

Голова громадської волонтерської організації "Студентське серце" Катерина Васюкова провела тренінг «Волонтерство як громадська позиція». Разом з учнями вона визначила якими якостями має володіти волонтер, пояснила основні принципи волонтерства та його роль в сучасному українському суспільстві. Також дівчина розповіла про діяльність волонтерського руху «Студентське серце» і соціальні служби та громадські організації з якими він співпрацює.

«Школу лідерства» проводив номінант студентської премії "Студент року 2018" Едуард Бойко. Хлопець був президентом своєї школи, очолював Студентську раду факультету соціології та управління, тому не з чуток знає, як розвинути в собі якості, необхідні справжньому лідеру. Едуард розповів школярам правила побудови ефективного спілкування, а також особисті секрети вдалого публічного виступу.

Спікером тренінгу «Мотивація лідерства» стала Ольга Широбоковадоцент, кандидат філософських наук, заступник декана з профорієнтаційної роботи. Школярі дізнались багато корисної інформації, зокрема те, що для успіху лідер має бути мотивованим до розвитку себе та своєї команди. Мова йшла про мотивацію з середини без зовнішніх стимуляторів, рішучість, емоційний інтелект, націленість на результат.

У підсумку, близько 120 делегатів учнівського самоврядування шкіл усіх районів міста Запоріжжя завітали на конференцію, презентували свій практичний досвід та прийняли участь в тренінгах від викладачів і студентів факультету соціології та управління.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2469757663053612

Раїса Волошина, ФСУ