Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Інженерному інституті влаштували Польський карнавальний бал Фелікса Мовчановського

05.03.2019 11:38 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут Центр польської мови і культури ім Яна ІІІ Собеського Польський карнавальний бал

Другого березня в Інженерному інституті ЗНУ відбувся Польський карнавальний бал Фелікса Мовчановського, організований Центром польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського.

Цей захід проводився з метою популяризації польських традицій святкування Масляної, зокрема частування пончиками і вергунами. Крім того, організатори влаштували подію на честь видатного мера м. Олександрівська, поляка за походженням – Фелікса Мовчановського, який очолював наше місто у 1901-1917 роках, а також задля відтворення культурної атмосфери тих часів: балів, танців, елегантного вбрання, благодійних справ тощо.

На Польський карнавальний бал «завітали» видатні постаті: св. Іоанн Павло ІІ, великий композитор і піаніст Фредерик Шопен, перша в світі жінка двічі лауреат нобелівської премії в галузі хімії і фізики Марія Склодовська-Кюрі, королева Ядвига, король Казимір Великий, поетеса Віслава Шимборська, чемпіон світу зі стрибків з трампліну Адам Малиш та ін. У цих ролях у міні-виставі виступили слухачі Центру і члени Товариства польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ.

Звичайно, бал був би неможливий без танців: полонезу, вальсу, мазурки та ін. Цю частину представляли дитячі танцювальні колективи м. Запоріжжя та м. Синельникове: Запорізька дитяча школа мистецтв №1, ансамбль «Лiлея» (керівник Кристина Улубян), Синельниківська школа культури і мистецтв, хореографічний колектив "Веселка" (керівник Галина Єременко, концертмейстер Сергій Чуєшов) і Зразковий художній колектив народного танцю «Чарівний чобіток» (керівник Світлана Пожидаєва).

Польський карнавальний бал Фелікса Мовчановського був організований за інформаційної підтримки газети «Запорізька правда», Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України, ВГО «Талановиті діти України».

Центр польської мови і культури

ім. Яна ІІІ Собеського ЗНУ

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2471124769583568