Новини пресслужби ЗНУ / Новини / РОНІК на базі ЗНУ згуртовує освітян Запорізької області

РОНІК на базі ЗНУ згуртовує освітян Запорізької області

05.03.2019 16:15 Все Головні новини Регіональний освітній науково-інноваційний комплекс РОНІК відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтація семінар

Регіональний освітній науково-інноваційний комплекс (РОНІК) на базі Запорізького національного університету продовжує зміцнювати свою спільноту однодумців серед керівництва закладів середньої освіти Запорізького регіону. Уже вдруге більше 50 представників директорату ЗСО м. Запоріжжя та області зібрались, аби подискутувати щодо інновацій та змін в освіті України, адже основна місія таких зустрічей – обмін ідеями, досвідом, механізмами втілення інновацій у навчальних закладах, діагностика інформаційних запитів, тенденційних питань, проблемних аспектів, шляхів їх вирішення.

Зокрема, завдяки моніторингу анкет, заповнених учасниками січневого науково-методичного семінару, були виявлені такі найрейтинговіші питання: менеджмент управління в освіті, керівництво школи з інклюзивною формою навчання, формування іміджу закладу в освіті, корпоративна культура закладу в освіті, освітній маркетинг, стратегія розвитку навчального закладу, проектне управління. А також – шляхи подолання професійного вигорання, підвищення професійної мобільності, НУШ, алгоритм реагування директора школи на випадки булінгу, НУШ у початковій школі, медіакультура тощо.

РОНІК орієнтований шукати можливості масштабувати кращі освітні практики в нашому регіоні, створювати партнерські проекти, разом рухатись у напрямі трансляції нових смислів. І, безперечно, саме керівницький корпус закладів середньої освіти покликаний формувати у своїй освіторії культуру творення мобільного, динамічного, інноваційного середовища.

Зокрема, у рамках роботи РОНІКу 26 лютого був проведений семінар-практикум «Навчання через гру у початковій школі: що? де? коли? як? чому?», модератором якого виступила Оксана Рома, керівник освітніх проектів The Lego Foundation в Україні, координатор програми «Сприяння освіті» в Україні.

Програма LEGO Foundation (Королівство Данія) підтримує вчителів, надаючи інструмент, що допомагає застосовувати нові підходи у навчальному процесі, і завдяки ініціативі проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ, професора Олександра Гури. Оксана Рома презентувала феномен ЛЕГО-конструювання, довела, що впровадження його в навчання всебічно здатне стимулювати бажання дитини досліджувати навколишній світ через гру. Застосування такої методики набирає ваги особливо під час запровадження реформ освіти, зокрема, нової української школи. Легка, невимушена риторика модераторки, залучення нею учасників семінару-практикуму до командної роботи, творчого брейншторму зробили зустріч дієвою та результативною, адже в ході роботи виникали дискусійні питання щодо технічної реалізації такої ініціативи в запорізьких ЗСО, адаптації вчительського корпусу до інновацій тощо; було заплановано провести своєрідний флешмоб серед вчителів початкової школи нашого регіону та директорів ЗСО, які були присутніми на заході: у світлинах зафіксувати ЛЕГО-вирішення визначеного самими учасниками завдання та поділитися цими фотографіями з РОНІКом.

Значущим у рамках семінару був коментар проректора з наукової роботи та міжнародної діяльності ЗОІППО, професора Тетяни Гури, щодо моніторингу впровадження такої ігрової методики в нашому регіоні, адже саме Тетяна Євгенівна була ініціатором включення нашого регіону до програми LEGO Foundation.

Варто наголосити, що для удосконалення комунікаційної політики серед викладацького складу університету, завдяки злагодженій роботі факультетів ЗНУ та відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ, були затверджені контактні особи з керівницьким корпусом, які допоможуть реалізовувати організаційні моменти, наприклад, реалізувати документообіг для завершення юридичної процедури укладання договорів про співпрацю.

Тож РОНІК продовжує шукати лідерів думок у найрейтинговіших освітніх питаннях, цікавих спікерів та згуртовувати вельмишановну громаду освітян у коло однодумців.

Вікторія Ковпак,

координатор РОНІКу