Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує виставку-портрет «І лине над землею Шевченкове слово»

Наукова бібліотека презентує виставку-портрет «І лине над землею Шевченкове слово»

Наукова бібліотека презентує виставку-портрет  «І лине над землею Шевченкове слово»
06.03.2019 13:40 Все Головні новини Наукова бібліотека виставка-портрет Шевченківські дні

Кожного року в березні Україна відзначає Шевченківські дні. В історії нашого народу є імена, з якими пов’язана слава, велич і національна гордість. Саме таким є ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

Наукова бібліотека до цієї події підготувала виставку-портрет «І лине над землею Шевченкове слово» (2-й навчальний корпус, № 135).

Творча спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, які міцно пов’язані зі своїм часом, вона виросла з цієї дійсності та всією суттю спрямована в майбутнє – наше сьогодення.

Перлина виставки –  фототипія позацензурного примірника видання 1840 року «Кобзар» є повним авторський текстом без цензурних видалень! Цікава історія цього примірника. Даючи дозвіл на друкування поезій Тараса Шевченка 12 лютого 1840 р., царський цензор П. Корсаков викреслив багато рядків, що відзначалися національним звучанням. Друзі Шевченка, які брали участь у виданні книги, під час друку в частині накладу таємно відновили викреслені цензором рядки. Гадають, що це відновлення зроблено разом із автором. Так з’явився позацензурний «Кобзар». У наші дні академічне видання 1962 р. «Кобзар» 1840 р. теж перетворилось на бібліографічну рідкість і є пам’яткою української Шевченкіани. Примірник був подарований бібліотеці представниками української діаспори у Філадельфії.

Серед науковців-дослідників творчості Тараса Шевченка, які першими зайнялися грунтовним вивченням його літературної спадщини, чільне місце належить Сергію Єфремову. До його дослідження «Шевченкознавчі студії» (Київ, 2008) ввійшли вперше зібрані разом його шевченкознавчі твори (від 1899 р. до арешту в 1929-му) – як фундаментальні наукові праці, так і оригінальні розвідки, полемічні статті, рецензії та тогочасні публікації, що стосуються життя Кобзаря.

Заслуговують високої оцінки наукові дослідження, статті, промови, нариси, спогади, рецензії Віктора Чабаненка, що увійшли до збірки «Моя Шевченкіана» (Запоріжжя, 2006 р.). Науковець компетентно визначив: «Шевченкознавство як комплексна галузь гуманітарної науки має неабиякі досягнення і разом з тим багато невирішених питань. Тепер, у перебудовчий період, є можливість по-новому оцінювати здобутки і втрати шевченкознавства, а також накреслити перспективи його подальшого розвитку».

Роман автора та режисера Олександра Денисенка «Тарас. Повернення» (Харків, 2018) став першим українським літературним блокбастером про найтяжчі події життя українського народу. Він дає відповідь на важливе запитання: ким насправді був найвеличніший поет України – кам'яним символом чи все ж таки людиною з плоті й крові, яка шукає підтримки, дружби, розуміння, кохання? Автор роману гарантує читачам напруження дії і легкість читання.

Більше інформації про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою можна дізнатися, скориставшись електронним каталогом або завітавши до бібліотеки.

Запрошуємо до бібліотеки на перегляд книжкової виставки, за допомогою якої Ви зможете перегорнути сторінки життя Великого Кобзаря, та за бажанням зачитати улюблені вірші і цим висловити свою шану Великому Кобзареві.

 

Наукова бібліотека

 

 


 

 

Схожі новини