Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ досліджують сучасні тенденції розвитку менеджменту та поступ у креативних індустріях

У ЗНУ досліджують сучасні тенденції розвитку менеджменту та поступ у креативних індустріях

У ЗНУ досліджують сучасні тенденції розвитку менеджменту та поступ у креативних індустріях
14.03.2019 15:11 Все Головні новини Факультети Менеджменту Факультет менеджменту Конференція

13 березня у Запорізькому національному університеті на базі факультету менеджменту відбулася Міжрегіональна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Сучасні тенденції розвитку менеджменту». Серед її організаторів та співорганізаторів – Міністерство освіти і науки України, Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада, Запорізький національний університет, Житомирський державний технологічний університет і Запорізька торгово-промислова палата.

За словами організаторів, ця конференція спрямована на вирішення актуальних питань щодо визначення ролі, впливу і завдань сучасної науки в області управління економічним потенціалом суб’єктів господарювання через використання сучасних моделей розвитку бізнесу і відповідного інструментарію.

Модератором наукового зібрання виступила д.е.н., доцент, завідувач кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Запорізького національного університету Людмила Бухаріна. Вона наголосила на важливості розвитку міжвишівських зв’язків, розширення зв'язків науки і виробництва, взаємного збагачення різних за напрямками досліджень провідних наукових шкіл та відзначила високий рівень наукових досліджень, які проводяться на сучасному етапі розвитку науки за напрямками: сучасний стан системи управління на вітчизняних підприємствах; розвиток логістики на сучасному етапі; сучасні тенденції розвитку менеджменту зовнішньоекономічної діяльності; бізнес-адміністрування в системі сучасного менеджменту; ділові комунікації в менеджменті. Виступаючи перед учасниками конференції з доповіддю «Креативність як детермінанта трансформації продуктивних сил», Людмила Михайлівна розповіла про трансформаційні зміни, які відбуваються у суспільстві та розвиток сфери креативних індустрій.

У заході взяли участь практикуючі менеджери, студенти та молоді науковці з різних вишів України (Запорізького національного технічного університету, Запорізького національного університету, Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, Житомирського державного технологічного університету, Класичного приватного університету, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця) викладачі, студенти та молоді вчені. Всього до конференції долучилися 138 учасників.

До пленарного засідання конференції долучився і культурний діяч, президент Центру мистецтв «Арт – Простір» регіональний представник Українського центру культурних досліджень Міністерства культури України, директор низки літературно – мистецьких фестивалів Ігор Гармаш, який виступив із доповіддю «Культура як важіль розвитку управління». Так під час свого виступу Ігор Гармаш визначив широке коло проблем, пов’язаних із сферою менеджменту креативних індустрій, з розвитком яких пов’язують майбутнє країни. Також доповідач обговорив з учасниками конференції питання економічного потенціалу країни, децентралізації в культурі та інших сферах, розвитку інфраструктури, освіти, спорту в  ОТГ, розвитку стратегії міста, реалізації потенціалу молоді в Україні, а також він пояснив молоді що таке креативні індустрії, з чим вони пов’язані, як працює менеджмент у цих сферах  на прикладі кіноіндустрії та музичної індустрії, що таке креативне підприємництво, як воно пов’язано з креативними індустріями, і як його розвивати. На його думку, європейський досвід необхідно вивчати і аналізувати і згодом впроваджувати його на території України.

Крім того, доповідач провів для учасників заходу майстер-клас «Ефективний івент-менеджмент у сфері культури», розповівши про те, як організувати процес створення і поширення продукту творчості, як розвивати сферу туризму в Запорізькому регіоні (гастротуризм, індустріальний туризм, мілітарний туризм, подієвий туризм), як використовувати та розвивати історичну спадщину нашого регіону в галузі туризму, тощо. «Освіта, спорт, культура і туризм – є платформою для розвитку Запорізького регіону», - переконаний Ігор Гармаш.

Крім того, в рамках конференції  науковці працювали за секційними напрямками. Цього разу організатори конференції виділили п’ять тематичних блоків роботи: сучасний стан системи управління на вітчизняних підприємствах, розвиток підприємництва та логістики на сучасному етапі, сучасні тенденції розвитку менеджменту ЗЕД, бізнес-адміністрування в системі сучасного менеджменту, ділові комунікації в менеджменті. Доповіді викликали велике зацікавлення у присутніх на заході. Усім доповідачам поставили багато запитань щодо тем їхніх наукових розвідок. Зокрема, у своїх виступах студенти зосередили увагу на актуальних проблемах і тенденціях розвитку менеджменту та дослідили  такі актуальні теми: «Підвищення ефективності управління вітчизняними підприємствами енергетичної галузі», «Розробка ефективної маркетингової стратегії підприємства», «Проблеми та перспективи розвитку зовнішньоекономічних зв’язків України та Китаю», «Необхідність залучення іноземних інвестицій у розвиток потенціалу підприємств молочно-продуктового комплексу Запорізького регіону», «Проблеми управління економічним потенціалом металургійних підприємств Запорізького регіону», «Туристичний потенціал Запорізької області: стан і основні напрямки розвитку», «Аналіз динаміки експорту товарів Запорізької області», «Бізнес-адміністрування підприємств галузі інформаційних технологій», «Міжкультурна комунікація як складова професійної діяльності майбутнього менеджера», «Удосконалення інформаційного забезпечення логістичної системи підприємства», «Перспективи розвитку електронної комерції в Україні», тощо.

Проведення конференції з обговоренням та узагальненням досліджень дозволило дати комплексну оцінку сучасного стану вирішення проблемних питань. Зокрема, за результатами обговорення доповідей були висунуті пропозиції щодо розширення і поглиблення досліджень за різними напрямами, які стосуються: усвідомленої політики розвитку ефективних управлінських технологій, що базуються на сучасній інформаційно-комп'ютерній платформі і кращих світових зразках; партнерства «науки-освіти-виробництва»; впровадження сучасних систем управління, що забезпечують адаптацію до висококонкурентних умов вітчизняного та міжнародних ринків; дослідження наслідків впливу процесів глобалізації та інтернаціоналізації за умов інтеграції вітчизняних регіонів та підприємств у світовий простір; удосконалення систем управління логістичним потенціалом підприємств та організацій з метою підвищення їхньої адаптованості до прискорених змін у зовнішньому середовищі; розвитку ділових комунікацій як інструменту менеджменту, як основи формування конкурентних переваг компанії, тощо.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини